Sprawdź też: Najsmaczniejsze pokazy w inie Nowe Horyzonty


Smak curry
Jedna z najsmaczniejszych historii miłosnych jakie widzieliśmy. Jak nietrudno się domyślić, akcja filmu odgrywa się w Indiach. Główni bohaterzy to pracujący w korporacji mężczyzna, dowiadujący się, że niedługo zostanie zwolniony i kobieta żyjąca w nie do końca szczęśliwym małżeństwie. Ich znajomość zostaje zawarta przy okazji przypadkowego nieporozumienia i rozwija się za pomocą korespondencji. „Czasem zły pociąg zawiezie Cię do dobrej stacji”. Zapamiętaj!
 

 

Julie i Julia
Opowieść o kulinarnej legendzie, Julii Child i dziewczynie imieniem Julie, która zapragnęła zrobić w swoim życiu coś więcej. Julie, podkuszona podziwem i nutą zazdrości sukcesu blogowego swojej koleżanki, postanawia zacząć pisać. Temat wybrała sobie nie łatwy – w ciągu roku miała wykonać 524 przepisy z książki kucharskiej autorstwa swojej idolki, a swoje dokonania opisać w sieci. Świetny film na miłe zakończenie dnia! W rolach głównych Meryl Streep i Amy Adams.

 

 

Życie od kuchni
Jak pogodzić skrajny perfekcjonizm, pracoholizm i życie „pod linijkę” z marzeniami o wielkim uczuciu? Zaprosić do swojej pracy luzaka, a do domu małą dziewczynkę. W życiu głównej bohaterki o imieniu Kate, pracującej na stanowisku szefa kuchni w prestiżowej restauracji nagle wywraca się do góry nogami. Tak naprawdę, gdyby tylko chciała, mogłaby uciec od dodatkowych atrakcji. Tak się jednak nie dzieje, Kate przyjmuje białą rękawiczkę i uczy się okazywać emocje. Świetnie jej to idzie!
 

 

Czekolada
Bo czekolada jest lekarstwem na wszystko. Udowodniono, że uzależnia – i choć to stwierdzenie odnosi się do kakaowych tabliczek, my uzależniliśmy się od bajkowego klimatu tego filmu. Dwuosobowa rodzina postanawia wzbogacić niewielkie miasteczko swoimi wyborami, pomimo dezaprobaty burmistrza. Sprawdź, jak skończyła się ta historia i umil sobie życie (koniecznie z ulubioną bombonierką pod pachą!). W rolach głównych Juliette Binoche i Johny Deep.
 

 

Rotten – serial
Ten serial nie jest dla wrażliwych. Produkcja dokumentalna dostępna w serwisie Netflix odkrywa tajniki produkcji żywności. Dzięki niej zobaczysz prawdziwą różnicę, między drobnym, ekologicznym gospodarstwem, gdzie krowy pasą się na polu a kury chodzą tam gdzie chcą i gigantyczną fabryką mięsa, gdzie drób podwieszony na taśmie pod sufitem to norma. Zobacz jak zarabia się na jedzeniu i co tak naprawdę kryje się w słoiku marketowego miodu. Warto.
 

 

 

Zdjęcie w tle to kadr z filmu „Czekolada”, źródło: Moviesroom.pl