Lody rzemieślnicze, babeczki z budyniem, rurki z kremem i fantazyjne desery. Wszystko równie pyszne i… w dobrej cenie. Do tego aromatyczna kawa oraz spacer po pobliskim parku, i mamy fantastyczny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków czy spotkanie z przyjacielem. Na Bródnie jest pysznie!

Doux - Cukiernia i Kawiarnia (zdjęcie w tle)
Stosunkowo nowe miejsce na mapie Bródna. Poziom bardzo wysoki, szczególnie, jeśli chodzi o cukiernictwo. Stojąc przed ladą zerknij za szybę umieszczona w ścianie za kelnerkami – zobaczysz przestrzeń, w której powstają te przysmaki. Są piękne i naprawdę pyszne – nowoczesność to słowo klucz. Szczególnie polecamy musy, które wyglądają jak małe dzieła sztuki. Możecie zamówić tu torty okazjonalne i zjeść fantastyczne lody. Smak coca-cola podbił nasze serca!
Ul. Ludwika Kondratowicza 37

 


 

Kuncer – Lody Autorskie
Fiołek z bezą, szarlotka, solony migdał, róża z białą czekoladą i wiele, wiele innych. Dają tu jedne z najlepszych lodów w okolicy. Do każdego zamówienia dostajecie łyżeczkę dowolnego smaku „na spróbowanie”. W ofercie również smaczna kawa, lemoniada i ciastka pokaźnych rozmiarów. Jeśli zdecydujecie się usiąść na zewnątrz, zyskacie możliwość obserwowania Parku Bródnowskiego. Przemiła obsługa zawsze podpowiada od serca. 
Ul. Wyszogrodzka 1

 

Zobacz też: Kulinarym szlakiem - Targówek

Retro Smaki
Tutaj również zjecie wyśmienite lody. Wybór jest mniejszy niż u sąsiadów, ale jakość równie wysoko. Polecamy tym, którzy mają ochotę spałaszować pokaźną porcję i nie umrzeć z przesłodzenia. Rafaello i karmel z solą to nasi faworyci, ale nie obiecujemy, że na nich traficie – smaki są zmienne, więc żaden nie zdąży się znudzić. Im więcej gałek weźmiecie w jednym waflu, tym mniej zapłacicie. Wspominaliśmy już, że porcje są olbrzymie? Są, serio.
Ul. Poborzańska 45/4u

 

 

Cukiernia Mocca
Do cukierni Mocca przychodzi się na pączki – koniec kropka. Przy okazji spróbujcie babeczek z budyniem i drożdżówek. W sezonie nie wychodźcie bez jagodzianek – celowo użyliśmy liczby mnogiej, nigdy nie kończy się na jednej. Tradycyjne wyroby, jak u babci. Jeśli jednak zdecydujecie się na zamówienie tortu, możecie liczyć na nowoczesną, dopracowaną oprawę. Dokładnie za to uwielbiamy to miejsce. 
Ul. Ludwika Kondratowicza 18 i ul. Wyszogrodzka 1

 


 

Bar Stokrotka 
Prawdziwy wehikuł czasu. Wnętrze wyjątkowo klimatyczne, choć może przywodzić na myśl czasy PRL-u. Podobnie z obsługą, ale jak dla nas, właśnie w tym tkwi urok tego miejsca. Serwuje się tu głównie obiady, ale na ladzie, pod kloszem, zawsze stoi jakieś domowe ciasto. W ofercie również kawa i herbata. Latem zachęcamy zajrzeć do okienka, które znajduje się na zewnątrz, od strony ulicy – to tutaj dają najlepsze gofry na Bródnie. I rurki z kremem. Mmm!
Ul. Ludwika Kondratowicza 23

 

 

Delicje!

Zdjecia pochodzą z fanpage opisywanych restauracji, kawiarni i lodziarni.