W tym roku w finale World Class Poland Warszawę reprezentować będzie aż czterech barmanów:

Marcin Kruk z baru Kita Koguta

Kuba Magnuszewski z 6 cocktails

Dawid Pytkowski z El Koktel

Jakub Sienkiewicz, KiTi bar

Mają od 27 do 29 lat, doświadczenie barmańskie od 5 do 11 lat, rozmaite, barwne życiorysy. Łączy ich pasja do kreowania smaków i komponowania ze sobą różnych, często nietypowych składników.

Wszyscy finaliści przeszli wcześniej przez cykl szkoleń konkursowych, sito ogólnopolskich eliminacji, które wyłoniło 30-kę najlepszych, a następnie zmagania półfinałowe pod okiem międzynarodowego jury i krajowych zwycięzców konkursu z trzech poprzednich lat. Zachwycili w konkurencjach „Why So Sour’ous” i „Berlin Biography”, a przed nimi wielki finał World Class Poland 2018. 

 

barmani warszawa mówią na mieście

 

Zwycięstwo w krajowych kwalifikacjach to bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw.

Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty.

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. W Polsce konkurs wyłonił i wypromował już trzy gwiazdy sceny barmańskiej. Zostali nimi warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

Zmagania barmanów o bilet na globalne zawody w Berlinie możemy obejrzeć na żywo, 17 czerwca w klubokawiarni Miłość na Kredytowej, ale koktajlowe święto rozpocznie się jeszcze wcześniej! Od 6 do 17 czerwca m.in. w Warszawie odbędzie się World Class Cocktail Festival. Przez 12 dni, w kilkudziesięciu stołecznych lokalach, Warszawiacy mogą spędzić czas z przyjaciółmi i skosztować koktajli w festiwalowej cenie 29 zł za 2 napoje.

Szczegóły na www.CocktailFestival.pl 

 

barmani warszawa mówią na mieście

 

Zobacz także 6 cocktails, Leniviec, Gemba, czyli World Class Cocktail Festiwal PRZEDPREMIEROWO