Kilka dni temu w sieci pojawiła się wizualizacja Patrycji Stołtny i Michała Sapko. Ogromne zielone połacie wokół najbardziej charakterystycznego budynku stolicy wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród internautów. Na przestrzeni kilkunastu lat plany na zagospodarowanie tej przestrzeni były bardzo różne – hale handlowe, geometryczne projekty muzeów, place, a nawet sam pomysł zburzenia socrealistycznego „patyka”. Wizja przetworzenia terenów wokół Pałacu Kultury na park najbardziej przypadła nam do gustu. 

Sprawdź też: Ruszyła kampania  „Zielona Wstążka #DlaPlanety”.


Park przypominać ma nowojorski Central Park i londyński Hyde-. Przestrzeń ta ma być otwarta dla wszystkich mieszkańców, stać się miejscem spotkań, rekreacji i odpoczynku. W centralnej części miasta definitywnie brakuje tego typu miejsc – szerokich trawników i bujnej roślinności. Na wizualizacji widać również staw i kilka niewielkich placów wypoczynkowych. Latem znajdziemy tu chłód i schronienie przed słońcem, zimą ostoję czystego powietrza. Szum drzew i śpiew ptaków w Centrum? Jesteśmy na tak!

 

Obecny widok na Pałac Kultury i Nauki.


Wcielenie projektu w życie ma kosztować niecałe 100 tys. złotych. Finansowany przez prywatnych inwestorów i mieszkańców miasta ma realne szanse na powstanie. Jeśli jesteś za koniecznie podpisz petycję skierowaną do prezydent m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz Waltz. Możesz to zrobić TUTAJ .

Wprowadzasz imię i nazwisko, następnie dwukrotnie swój adres mailowy – aby twój głos dołączył do puli musisz jeszcze tylko wejść na swoją e-pocztę i potwierdzić adres. Gotowe! Na ten moment jest już ponad 7 000 podpisów z 10 000 potrzebnych. 

 

Działamy!