Kobiety oświadczają się mężczyznom


The proposal, leap day, 29 lutego, oświadczyny kobiet, przesądy


To irlandzka legenda, a także historia św. Brygidy uzgadniajacej ze św. Patrykiem możliwość oświadczania się mężczyznom. W ciągu dodatkowego dnia w roku kobiety mogą więc - zgodnie z tradycją-  poprosić swoich mężczyzn o rękę. 
Ponadto, gdy ten odmówi, zobowiązany jest podarować damie funta, bądź futro. Inna tradycja mówi o zakupie 12 par rękawiczek (dla zakrycia braku pierścionka zaręczynowego) dla kobiety, której propozycję się odrzuci. To jak, dziewczyny? Która się odważy? ;)


 Co się stało 29 lutego, zostaje 1 marca wymazane z pamięciHangover, kac, 29 lutego, leap day, przesądy

Tradycja niechlubna i wielce ryzykowna. Niektórzy twierdzą, że drobne grzeszki uczynione w tym dniu zostają wybaczone i na zawsze wymazane z pamięci. Radzimy jednak nie brać tego do serca!


 Niebiesko - żółte ubranie i cukierkileap day willianm 29 lutego, rok przestępny, 30 rock

Jako oddani fani serialu "30 rock", standardowo oglądamy dziś odcinek "Leap Day", w którym Tina Fey wymyśliła kolejną "tradycję" 29 lutego. Wedle jej pomysłu, wszyscy powinni ubrać się w barwy niebiesko- żółte i łapać cukierki od maskotki dnia - Leap Day Williama.  Dzień wyzwań i  robienia szalonych rzeczy


jedzenie owadów, insekty do jedzenia, leap day, 29 lutego


Nigdy nie jedliście ślimaków? Nie wzięliście wolnego w pracy po to, by oglądać cały dzień seriale? Nie przebiegliście 10 kilometrów? Zawsze chcieliście porzucać się ze znajomymi tortem śmietanowym?
Cóż, dziś jest ten dzień, kiedy możecie spełnić swoje drobne marzenia, lub podjąć wyzwanie, rzucone kiedyś samemu sobie. 

Najlepszego Leap Day od MNM!