Biżuteria LEWANOWICZ jest hołdem dla zanikającego rękodzieła. Unikatowe tworzywa, kamienie szlachetne, jakość i precyzja to wyznaczniki każdej z ich kolekcji. Produkty te są niczym amulety – dodają pewności siebie, siły i energii. Nowatorskie formy podkreślają charaktery, dodając każdej kobiecie stylu i nowoczesnego sznytu. Wyszukane projekty, nowatorskie wzornictwo, moda, a to wszystko zamknięte w naturalnych kamieniach, tkaninach, srebrze i wielu innych metalach. Ciężko w Polsce o inne marki biżuteryjne wywierające tak silny wpływ na tworzące się trendy. Na początek kilka słów o historii.

Zobacz też: Drogie Panie, idzie lato! 

 

W 1992 roku Ewa Lewanowicz utworzyła swoją markę – synonim dobrego smaku, piękna i elegancji. Na początku tworzyła głównie z bursztynu, od razu rozpoczynając dystrybucję na cały świat, ze szczególnym naciskiem na Włochy, Hiszpanię i Stany Zjednoczone. Jej rękodzieło zostało docenione tak bardzo, że niecałe 6 lat później główna siedziba firmy przeniosła się do Hiszpanii, co dało nowe możliwości rozwoju.

 

 

Tworząc własne sieci dystrybucyjne i biorąc udział w corocznych pokazach nowych kolekcji na międzynarodowych targach biżuterii w Madrycie (Bizutex i Iberjoya), marka zyskała popularność również w Portugalii i na Wyspach Kanaryjskich. W czerwcu 2004r otworzono pierwszy firmowy butik w Walencji, a niespełna 3 lata później, w Warszawie. W 2008r LEWANOWICZ reprezentuje Polskę na międzynarodowej wystawie projektantów z całego świata w Pekinie. Od 2012r. marka pojawia się często podczas wydarzenia Fashion Week na całym świecie. W 2013 LEWANOWICZ zdobywa Nagrodę Ministra Gospodarki za najlepszy produkt roku. Jest się czym pochwalić, prawda? A to dopiero początek.

 

 

Marka wciąż prężnie się rozwija i zdobi ciała najwybitniejszych polskich (i nie tylko) kobiet. Bardzo szybko biżuteria Lewanowicz stała się synonimem kobiet sukcesu, zdobiąc wizerunki kolejnych Pierwszych Dam Rzeczypospolitej Polskiej - Marii Kaczyńskiej (podczas Targów „Złoto, Srebro, Czas”, w 2008r), Anny Komorowskiej (przy okazji wygranych wyborów, 2010r) (Lapis Lazuri, proj. Ewa Wołk-Lewanowicz) i Agaty Kornhauser-Dudy (ponownie przy okazji wygranej w wyborach, 2015r), która to naszyjnik zakupiła osobiście w salonie przy Mokotowskiej, dwa dni przed ogłoszeniem wyników.

 

 

To jednak nie jedyne znaczące politycznie postacie noszące te dzieła sztuki. W połowie czerwca 2015r Atelier Lewanowicz na Mokotowskiej odwiedziła księżna Ameera Al Tawil z Arabii Saudyjskiej. Na tę okazję salon został specjalnie zamknięty, a zakupiona biżuteria wysłana na królewskie salony. Tego samego roku biżuteria marki zostaje wybrana na oficjalny prezent przez królową Danii, Matyldę.

 

 

Ozdoby tworzone przez firmę Lewanowicz chętnie noszą również gwiazdy kina, np.: Rossy de Palma miała ją na sobie na rozdaniu nagród MFF 2009r (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) w San Sebastian. W 2016r Ewa Lewanowicz zostaje zaproszona do współpracy przy produkcji filmu "A little Something for Your Birthday" (reż. Susan Walter, kraj prod. USA), gdzie projektuje biżuterię dla Sharon Stone, Famke Janssen, Ellen Burstin i Liza Lapira`y. Na tym jednak nie kończy się przygoda marki z Hollywood, projektantka pracowała również przy takich filmach jak „Music, War and Love”(reż. Martha Coolidge) i „Dolina Bogów”(reż Lech Majewski).


Ta wyjątkowa biżuteria jest ciągle doceniana i zauważana przez polskie gwiazdy. Możecie ją zauważyć na ciałach takich sław jak Justyna Steczkowska , Kayah, Maryla Rodowicz czy Kora. 


Projekty LEWANOWICZ są bardzo różnorodne. Odrobina bajkowości, kobiecość i siła, to wszystko czujemy wyraźnie i za to pokochaliśmy tę markę. W geometrycznych, miękkich formach dostrzeżemy wschodnie wpływy. Intensywne, wibrujące barwy przywodzą na myśl bezchmurne niebo i wypoczynek nad krystalicznie czystą wodą. Znajdziecie tu również organiczne, botaniczne motywy. Skupiska kwiatów, powykręcane nerwy liści, kształty niemal żywcem wyjęte z najpiękniejszych ogrodów świata – a wszystko to tworzone ręcznie, z zachowaniem niesamowitej precyzji i należytych proporcji.

Niesamowite jest to, że pomimo bogactwa form, niezliczonych kombinacji kolorystycznych i czasami setek niewielkich kamieni o różnych kształtach, jest w tym wszystkim jakaś równowaga. Kicz to chyba ostatnie słowo, na jakie jest w tym wszystkim miejsce, za to elegancja, szyk czy klasa określają stylistykę marki bezbłędnie. Biżuteria LEWANOWICZ nie jest minimalistyczna, choć miłośniczki tego stylu na pewno znajdą coś dla siebie. Pierścionki o zgeometryzowanej formie czy pojedyncze, oszlifowane kamienie oprawione w cienką warstwę srebra robią równie piorunujące wrażenie.

 

 

W tych kolekcjach wszystko do siebie pasuje, a każda, choćby najmniejsza część zdaje się być nieodłącznym elementem całego projektu. W najnowszej kolekcji znajdziemy również porządną porcję stylu boho – wisiory z chwostami, kolorowe, wiszące kolczyki i sznury maleńkich koralików. Jest naprawdę pięknie, chapeau bas!

 

Oto lista salonów marki Lewanowicz w Polsce:
-Złote Tarasy, ul. Złota 59/107, Warszawa
-Plac Grzybowski 10, Warszawa
-ul. Mokotowska 48/105, Warszawa
-Fashion Street -Krupówki 29/13, Zakopane
-Aries Hotel&Spa ul. Zaruskiego 5, Zakopane

 

Masz ochotę na więcej? Zajrzyj: www.lewanowicz. com