Pomost 511 to jedna z najciekawszych miejscówek ulokowanych nad brzegiem Wisły. W ciągu dnia kulturalna klubokawiarnia, wieczorami imprezownia pełna dobrej muzyki i fantastycznych Dj`ów. Przyjdź aby zrelaksować się na leżaku zasypując stopy piaskiem, z ulubionym drinkiem w ręce, kibicuj oglądając mecze na dużym ekranie, oglądaj kabarety, filmy (w zależności od wydarzenia) lub odpłyń w rytmie muzyki. Jest tu również przystań, a w niej łódki, kajaki i deski sup-surfingowe – wszystko do wypożyczenia. Widzisz? Wcale nie musisz daleko wyjeżdżać, aby odpocząć. 

Wraz z początkiem czerwca wystartowały tu wieczorne lekcje tańca. Nienawidzisz poniedziałków? Pomost 511 skutecznie je odczarowuje. 


Co drugi tydzień, od godz. 20:00 na terenie klubu pojawi się specjalnie przygotowany z linoleum parkiet. Nie dajcie się zwieść, nie jest to element ozdobny. W praktyce ma ułatwić stawianie pierwszych kroków, które z czasem mają przerodzić się w wir namiętności i iskier wydobywających się między tańczącymi. Porywające, energetyczne, pełne emocji – takie właśnie jest tango. Milonga to jego odmiana, charakteryzująca się prostym, wesołym rytmem w muzyce, mocno zaakcentowanymi krokami i wyzbyciem się melancholijnego charakteru typowego dla klasycznego tanga. 

Harmonogram: od 9.07 co drugi poniedziałek;
20:00 – nauka kroku podstawowego, wprowadzenie do tanga
od 21:00 - Milonga

 

 

Zamiennie, od 19:00 na parkiet wchodzą Marta Nita i Piotr Lenart – spece od West Coast Swingu w Polsce. Od 2012r. szkolą się u najlepszych, aby móc przekazywać tę wiedzę i umiejętności uczestnikom swoich warsztatów. Sam taniec jest bardzo swobodny, pozostawia wiele miejsca na improwizację, dostosowuje się pod aktualne trendy muzyczne. Aktualnie West Coast Swing tańczy się praktycznie do wszystkiego, poprzez jazz, pop, r`n`b, rap, na kompozycjach rock`owych kończąc. Kroki są bardzo płynne, miękkie i niosą za sobą pozytywną energię w klimacie amerykańskich lat 50`tych. 

Harmonogram: od 16.07 co drugi poniedziałek; 
19:00-19:45 - flashmob (dla osób uczących się już WCS i znających podstawy) 
19:45-20:30 - darmowa lekcja wprowadzająca – West Coast Swing, poziom "0" 
od 20:30 - praktis taneczny z widokiem na Wisłę

 

Zobacz też: Warszawskie kina pod chmurką

Udany poniedziałek wróży jeszcze lepszy tydzień. Zakończmy go więc godnie i poruszajmy się trochę w sobotę rano. Połącznie sztuk walki, akrobatyki i tańca - w ten sposób opisywana jest capoeira. Jej tradycja sięga XVIw, wywodzi się z Brazylii, w unikalny sposób krzyżuje rytualne tańce afrykańskie i obyczajowość Indian z Ameryki Południowej. Ekspresja, dynamika, rytmiczność to cechy charakterystyczne tej dyscypliny. Pełna zamaszystych wykopów, podcięć, uników jest doskonałą opcja na odreagowanie stresu, poprawę sylwetki i utrzymanie dobrej formy. Poza tym, jej elementy mogą być wykorzystywane w samoobronie. Zajęcia poprowadzi Marek Uzdowski, na co dzień pracujący w jednym z wolskich klubów sportowych - Capoeira Warszawa Wola (grupa: Beribazu Monitor Bujão).

Harmonogram: Dwie ostatnie soboty czerwca i co druga od 14.07, godz. 10:30-12:00

 

 

 

Moc, energia, Wisła!