Joga to jeden z systemów filozofii indyjskiej, obejmujący wszelkie związki pomiędzy umysłem a ciałem człowieka – to tak w dużym skrócie. Zakłada, że poprzez aktywność fizyczną, medytację i życie w zgodzie z sadami etycznymi można osiągnąć spokój duchowy, równowagę, a co za tym idzie – szczęście. W praktyce rzeczywiście tak jest – dzięki jodze uczymy się panować nad ciałem, myślami, uczymy się rozluźniać poszczególne partie mięśniowe, systematyzować myśli i skupiać je na konkretnych działaniach, wysyłać odpowiednie impulsy.

Aby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, nie musisz od razu zapisywać się do wyspecjalizowanych szkół czy studiów. Szczególnie latem – część miejsc organizuje zajęcia na zewnątrz. Większość z nich jest darmowa. Nie musisz się martwić swoim aktualnym stopniem rozciągnięcia – nikt się nie śmieje, każdy jest skupiony na sobie, prowadzący zawsze proponują alternatywną figurę dla mniej zaawansowanych. Spakuj matę, wygodne, dopasowane ubrania i do dzieła!


Joga w Parku Praskim
Każda niedziela, do 20-tego września, o godzinie 10:00 (dzieci i młodzież) i 11:30 (dorośli i seniorzy). Na zajęcia obowiązują cotygodniowe zapisy – ilość miejsc jest ograniczona, ale nie martwcie się – wydarzenie jest bezpłatne. Możesz zapisać się TUTAJ

 


 

Joga w Łazienkach Królewskich 
Na ten moment pozostały dwa terminy: 24.06 i 15.07, zbiórka w Łazienkach na trawniku pomiędzy Podchorążówką a Stawem Północnym, o godz. 10:00 . Jeśli będzie zimno – nie szkodzi, organizatorzy zadbali o to, aby w razie potrzeby można było przenieść zajęci na salę. Udział bezpłatny. Mile widziane rodziny z dziećmi. 

 


 

Joga na Polu Mokotowskim
Cykl obejmuje spotkania aż do końca września! W każdy piątek, o godzinie 17:00 przy Pomniku Jazdy Polskiej. Uwaga – można się mocno zmęczyć, a nawet nabawić zakwasów (my tam lubimy, to taki sygnał, że ćwiczenia były efektywne). Udział bezpłatny. 

 

   

Zobacz też: Kino letnie na Polu Mokotowskim

 

Wakacyjna Joga na Targu Śniadaniowym (Mokotów)
Połączmy pyszne, pożywne śniadanie pod chmurką z treningiem jogi na trawie. Mega obiecująca propozycja, a terminów jest sporo – od 1-szego lipca (niedziela), co tydzień o godz. 10:00 aż do 2-giego września. Wstęp bezpłatny, pamiętajcie tylko o jednym – najpierw ćwiczenia, potem wyżerka. 

 


 

Joga na trawie w Pokoju Na Lato
Jedna z najfajniejszych letnich miejscówek Warszawy zaprasza na poranne, sobotnie ćwiczenia połączone z treningiem oddechowym i medytacją. 7.07, co drugi tydzień, do 25.08 o godzinie 10:30. Obowiązują zapisy, O TUTAJ. Zajęcia są tematyczne, oto rozkład: 7.07 -joga kręgosłupa, 21.07 - joga łagodna, 4.08 - joga dla początkujących, 25.08 - joga dla barków.

 


 

Prochownia Żoliborz
Poranną, weekendową jogę pod chmurką praktykuje się również na Żoliborzu. Każda niedziela aż do 9-tego września, godz. 10:00. Wstęp wolny. Na miejscu czeka na Was duża przestrzeń i doświadczona prowadząca o specjalistycznym wykształceniu. 

 


 

Joga na trawie, Kajakowa 12b
Na Ursynowie też się coś dzieje. Tuż przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury 16.06, 20.06, 18.07 i 8.08, godz. 18:00. Nie wykluczone, że terminów przybędzie. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać. Bierzesz rodzinę i znajomych, razem łatwiej złapać bakcyla!

 

 

Spróbujcie, bo warto!