Wakacje w mieście kojarzą się z popijawami w parkach, włączonym wiatrakiem w domu, ukropem bijącym z nagrzanych murów i brakiem perspektyw na ochłodę. No chyba, że jesteś jednym z tych szczęśliwców posiadających ogródek działkowy. Pomóż sobie i szukaj ratunku w jednym z tych miejsc, a lato już nigdy nie będzie takie samo.

 

Wake-parki
Pisaliśmy o nich TUTAJ. W większości przypadków są to wielkie kompleksy zbiorników wodnych i plaż. Wakeboard to krzyżówka nart wodnych, snowboardu i surfingu. Świetna zabawa, aktywny wypoczynek i słońce. Czego chcieć więcej?


Zdjęcie pochodzi z fanpage`a wake-parku Bezpieczna Przystań

 

Jedzenie pod chmurką
Ach, te nadmorskie bary, stoliki poustawiane jeden na drugim, zapach spalonego oleju. Warto? Nie bardzo. W Warszawie tez zjesz na świeżym powietrzu, z tą różnicą, że dobrze. Nocny Market, Targ Śniadaniowy, ogródki restauracyjne. Zajrzyj do Banjaluki, MoMu lub Aioli – warto!

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a restauracji Banjaluka


Miejskie plaże
Dzieli Cię od nich kilka przystanków komunikacją miejską. Możesz tu rozpalić ognisko, urządzić sobie spacer brzegiem Wisły, poleżeć na kocu lub sączyć ulubione napoje i świętować lato na piasku. Na terenie Warszawy jest ich kilka. Polecamy na wypad z psem!

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a Plaża nad Wisłą


Imprezy na świeżym powietrzu
Zabawa osiąga zupełnie inny poziom, kiedy nie musisz przesadnie się stroić, zaczerpnąć powietrza i nie tłoczyć się pod DJ`ką. Rewelacyjne imprezy na otwartej przestrzeni organizuje ISKRA Pole Mokotowskie, Pomost 511 czy Przystań Nowa Fala. Sprawdź!

Zdjęce pochodzi z fanpage`a miejca Przystań Nowa Fala


Odkryte baseny
Jak tylko słupek rtęci sięga 30-tu stopni Celsjusza każdego nachodzi ochota na zanurzenie się w jakimś fajnym zbiorniku. Odpoczynek w środku miasta – nad wodą, bez czepka, zabudowanych kostiumów. Tak, to możliwe. Pamiętaj o kremie z filtrem i dużej butelce wody!

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a Park Wodny Moczydło

 

Wcale nie jest tak strasznie, wystarczy wiedzieć gdzie iść!