Przez dwa letnie weekendy (23-24 czerwca oraz 30 czerwca - 1 lipca) stolica będzie gościć Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, to już 26 edycja. Festiwal jest wydarzeniem obowiązkowym dla każdego pasjonata teatru, stanowi doskonałą ofertę dla mieszkańców Warszawy oraz turystów. W tym roku festiwalowe spektakle będą prezentowane na Rynku Nowego Miasta, w Parku Agrykola, na Placu Defilad, w Parku Szczęśliwickim oraz na skwerze przy stacji metra Słodowiec. Na tegoroczną edycję zaproszeni zostali artyści z Anglii, Holandii, Ukrainy oraz Polski.

 

 

Festiwal jest kolejnym spotkaniem z twórcami teatru plenerowego. To jedyna okazja  w Warszawie,  by zapoznać się z tym zjawiskiem w tak zmasowanej formie. Mam nadzieję, że przygotowane przez nas spektakle będą dla Państwa niezapomnianym przeżyciem” dyrektor artystyczny Festiwalu Dariusz Jarosiński.

Wśród zaproszonych zespołów są najlepsze teatry uliczne z Polski. W tegorocznej edycji  pojawi się poznański Teatr 8 Dnia z najnowszą produkcją Dzieci rewolucji w reż. Jacka Chmaja, Teatr KTO z Krakowa przedstawi spektakl Zapach czasu. Opus 2 w reż. Jerzego Zonia. Warszawskie środowisko reprezentować będą dwa teatry. Teatr Akt wystąpi dwukrotnie - ze spektaklem Kalos kaghatos w reż. Marka Kowalskiego oraz z paradą uliczną Podróżnicy. Najnowszą produkcję W Niemym kinie w reż. Bartłomieja Ostapczuka zaprezentuje Teatr Pantomimy Mimo.  Wiejski wędrowny  Teatr Klinika Lalek przedstawi spektakl Cyrk bez przemocy w reż. Wiktora Wiktorczyka.

 

 

Z gości zagranicznych zaproszenie na Festiwal przyjął Bash Street Theatre z Anglii, który przywiezie przestawienie Bellevue Hotel w reż. Beca Applebee. Z  Holandii przyjedzie Le Cirque du Platzak  ze spektaklem Kermiz  w reż. Adriana Schvarzsteina zaś z Ukrainy - Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia ze spektaklem Mewa w reż. Jarosława Fedoryszyna. 

 

 

W ramach XXVI edycji Festiwalu Sztuka Ulicy Stowarzyszenie Scena 96 zaprasza na wystawę plakatów „Korek na ulicy” Wojciecha Korkucia – autora większości festiwalowych plakatów. Otwarcie wystawy 22 czerwca o g. 19.30 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11. Wystawa potrwa do 9 lipca, zakończy się debatą pt. „Ulica czy galeria, gdzie dzisiaj jest miejsce na sztukę?”.

 

    

26. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy dofinansowano ze środków m. st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem Festiwalu są Dzielnica Ochota i Dzielnica Bielany m. st. Warszawy, Ośrodek Kultury Ochoty, Bielański Ośrodek Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II, Plac Defilad/ STUDIO teatrgaleria oraz Legalnakultura.pl.

Patroni medialni: TVP Warszawa, Radio Dla Ciebie, Przewodnik In Your Pocket, Przewodnik The Visitor,  Magazyn Warszawski Miasto, Ciekawe.org, Kulturalnie.waw.pl, Mowianamiescie.pl, Warszawa.pl, Teatrdlawas.pl, Teatralia.com.pl, E-teatr.pl, City Poster. 

 

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Scena 96.

XXVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKA ULICY

WARSZAWA

23 czerwca – 1 lipca 2018 r.

 

22 czerwca – 9 lipca 2018
Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11
„Korek na ulicy” – wystawa plakatów, g. 10.00 - 16.00  

22 czerwca, g. 19.30 – otwarcie wystawy
9 lipca – debata „Ulica czy galeria, gdzie dzisiaj jest miejsce na sztukę?”

 

23 czerwca 2018, sobota

Teatr Akt, „Kalos kaghatos”, godz. 20.00 - Rynek Nowego Miasta

Lwowski Teatr Woskresinnia (Ukraina), „Mewa”, godz. 21.00 - Słodowiec Metro

 

24 czerwca 2018, niedziela

Teatr Akt, „Podróżnicy”, godz. 18.00 - Rynek Nowego Miasta

Lwowski Teatr Woskresinnia (Ukraina), „Mewa”, godz. 20.00 - Rynek Nowego Miasta

Teatr Klinika Lalek, „Cyrk bez przemocy”, godz. 22.00 - Słodowiec Metro (zmiana z g. 21.00 na 22.00 z uwagi na strefę kibica na skwerze)

Teatr Ósmego Dnia, „Dzieci rewolucji”, godz. 22.00 - Park Agrykola

 

30 czerwca 2018, sobota

Teatr Pantomimy Mimo, „W Niemym kinie”, godz. 19.00 - Rynek Nowego Miasta

Bash Street Theatre (Wielka Brytania), „Hotel Bellevue”, godz. 20.00 - Rynek Nowego Miasta

Le Cirque du Platzak (Holandia), „Kermiz”, godz. 21.00 - Park Szczęśliwicki

 

1 lipca 2018, niedziela

Teatr Pantomimy Mimo, „W Niemym kinie”, godz. 19.00 - Rynek Nowego Miasta

Bash Street Theatre (Wielka Brytania), „Hotel Bellevue”, godz. 20.00 - Rynek Nowego Miasta

Le Cirque du Platzak (Holandia), „Kermiz”, godz. 21.00 - Park Szczęśliwicki

Teatr KTO, „Zapach czasu. Opus 2”, godz. 22.00 - Plac Defilad

 

 

Szczegółowy program festiwalu na www.sztukaulicy.pl

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.