Carol
 

Nowy Jork, lata 50. Marząca o lepszym życiu pracownica sklepu zakochuje się w starszej i zamężnej kobiecie. 6 nominacji do Oskara, 5 nominacji do Złotych Globów, Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego i Złota Palma dla najlepszej aktorki. To mówi samo za siebie. Trzeba zobaczyć ten film!

premiera 4 marca


Seria Niezgodna: Wierna
 

Ekranizacja ostatniej części bestsellera literatury młodzieżowej jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów. Tym razem Beatrice i Tobias wyruszają w świat poza ogrodzenie miasta. Wkrótce zostają zabrani do aresztu przez tajemniczą agencję.

premiera 11 marca


El Clan
 

Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw, na czele którego stoi ojciec Arquímedes, tylko wyglądający jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa. Srebrny Lew dla najlepszego reżysera oraz Goya za najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny.

premiera 11 marca

 

Ra


Na skrzyżowaniu wichrów
 

Historia Erny, decyzją Stalina jednej z ponad 40 tysięcy wysiedlonych rdzennych mieszkańców krajów bałtyckich do syberyjskich obozów pracy, która została przedstawiona za pomocą czarno-białych tableaux vivants. Jeden z ambitniejszych filmów w tym miesiącu. Obsypany nagrodami na festiwalach filmowych jako niezwykłe świadectwo ludzkiej niezłomności.

premiera 11 marca


Wstrząs
 

Dramat, którego powstanie zainspirował artykuł w magazynie "GQ", przedstawiający dowody na powiązanie mikrowstrząsów oraz urazów głowy sportowców z ich późniejszymi samobójstwami. Na związek między tymi zdarzeniami wpadł dr Bennett Omalu, który połączył urazy, na jakie narażeni są sportowcy, z "przewlekłą traumatyczną encefalopatią", której objawy często doprowadzają do depresji i śmierci samobójczej. Nominacja do Złotych Globów dla Willa Smitha.

premiera 11 marca