Co się jada w MoMu? Dania główne bazujące na smakach odnalezionych w zeszytach kucharskich babci, okraszone dużą dozą świeżego spojrzenia, wyczucia smaku, elegancji nowoczesności, np.: kaczka podawana w towarzystwie placków ziemniaczanych z cukinią, pieczonym jabłkiem i salsą z czerwonych buraków. Ich hitem są również burgery – ze schabowym z mizerią, szarpaną golonką czy śledziem. Tak naprawdę, wszystko co wychodzi z ich kuchni zaskakuje.


Na przykład śniadania. Znajdziecie wśród nich puree z dorsza z chałką i pieczoną dynią, białą kiełbasę z kaszanką, jajkiem poche, musztardą rosyjską, zielonym ogórkiem, duszoną cebulką i maślanką oraz racuchy z pieczonym jabłkiem, malinami, kawowym kremem mascarpone oraz domową nutellą z fig i gorzkiej czekolady Wedel. Od poniedziałku do piątku (godz. 10:00-12:00) przy okazji zakupu ulubionej kawy, dowolny zestaw śniadaniowy zjecie za 1zł. W sobotę i niedzielę z kolei, działamy w drugą stronę – do każdego zestawu kawę możemy otrzymać za okrągły grosik (godz. 10:00-14:00).

Zobacz też: Aioli - promocje świeże jak ich pieczywo

 

Pije się tu również alkohol – świetnie zaopatrzony bar i wykwalifikowana obsługa zapewnia wysoki poziom zadowolenia. Nie tylko w piątek wieczór.

Lubicie poniedziałki, czy nie koniecznie? Nie zależnie od odpowiedzi, nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu wzbogacić ten dzień szklanką zimnego piwa. A już na pewno nie finanse – w poniedziałki za półlitrowe piwo PIlsner Urquel zapłacisz tylko połowę ceny, a dokładniej - 6zł

We wtorki jest równie przyjemnie, szczególnie jeśli wpadacie na kolację, a w oczekiwaniu macie ochotę na drink który nieco pobudzi wasze kubki smakowe. Martini z tonikiem za 12zł (czyli aż 7zł obniżki) w tej roli sprawdzi się wybitnie dobrze. Spróbujcie!

 

 

Środa to z kolei dzień fanów bourbonu. Drink czy czysta? Opcji jest co najmniej kilka, zaznaczymy tylko, że za butelkę trunku Maker`s Mark zapłacisz 170zł (zamiast 249,00) a za każdy koktajl z użyciem tego alkoholu połowę ceny regularnej. Pysznie!

Uwaga koneserzy wina – w czwartki każda butelka tego alkoholu kosztuje 20% mniej niż zwykle. A że wybór mają spory, polecamy zebrać większą grupkę znajomych. 

Z dnia na dzień robi się coraz grubiej, a że piątek słynie z imprez, a Prosecco jest ich popularnym towarzyszem, tego dnia za drugą butelkę zapłacicie połowę ceny. Za udaną zabawę!

 

 

Dobra wiadomość dla wszystkich preferujących alkohole charakterystyczne dla naszej szerokości geograficznej. W każdą sobotę w MoMu za 0,7l wódki Amundsen zapłacicie 99zł – co daje 60zł rabatu. 

W niedzielę trochę trzeźwiejemy, trochę przygotowujemy się do trudów nadchodzącego tygodnia. Osłódźmy sobie ten czas wyśmienitym deserem – w karcie na stałe gości suflet czekoladowy, poza nim w lokalu codziennie przygotowywana jest inna propozycja. Tego dnia do każdego łakocia za kawę lub herbatę zapłacicie grosik.  

Dodatkowo do końca czerwca – w środę, czwartek i piątek od 19:00 wpadajcie posłuchać muzyki na żywo. W niedziele od 14:00 do 17:00 przy pianinie zasiadają bardzo zdolni twórcy. 

Jest pysznie, kulturalnie i jak sami zauważyliście – bardzo atrakcyjnie cenowo. Polecamy rezerwacje.

 

Wpadajcie!