No dobra, znalazł się tu jeden klasyk zaliczany w czasie każdej nadmorskiej kolonii z czasów podstawówki. W Gdyni jest naprawdę pięknie, wystarczy tylko zboczyć odrobinę z deptaku, który wszyscy znamy już na pamięć. Nie zależnie od tego, czy wolisz chodzić po muzeach, zatracać się w okolicznościach natury czy grać w paint-ball – na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Zobacz też: Gdzie zjeść wege w Gdyni


Akwarium Gdyńskie (zdjęcie w tle)
Absolutne must-see, choć w czasie trwania festiwalu możecie się tu zwyczajnie nie dopchać. Poza tym, sama wizyta trwa co najmniej trzy godziny. Znakomita, wyczerpująca ekspozycja przedstawiająca ewolucję organizmów wodnych i nie tylko. Czytelne opisy i ogromna ilość wiedzy w pigułce. Przepiękne okazy pływające w akwariach to tylko dopełnienie całości. Dodatkowo bardzo obszerny sklep z pamiątkami.

 

 

Plaża Miejska i Molo Orłowo
Czym jest wizyta na wybrzeżu bez spaceru po plaży? Najbliższej jest Plaża Miejska, ale kawałek dalej znajdziecie jeszcze jedno, warte uwagi miejsce. Pochodzi z czasów I-szej Wojny Światowej, zdecydowanie mniej uczęszczane niż jego brat w Sopocie. Orłowskie molo w czasach swojej świetności miało 430m długości, na ten moment pozostało tylko 180. Odnowione i wzmocnione stoi i czeka na waszą wizytę!

 

Muzeum Motoryzacji
Czternaście wyjątkowych okazów znajdziecie przy ulicy Żwirowej. Luksusowe pojazdy znane z filmów i klasyki polskich ulic z ubiegłych lat, których wizerunki masowo wykorzystywane są w przemyśle modowym i dekoratorskim. Znajdziecie tu motocykl Harley Davidson 42 WLA, czyli najpopularniejszy wojskowy okaz tej marki, Ford T – debiutant produkcji taśmowej samochodów osobowych i auto Buick Deluxe, którego opancerzoną wersją poruszał się sam Al Capone. 

 

 

Muzeum Miasta Gdyni
Dzięki temu miejscu poznasz historię miasta Gdynia, zniszczonego w czasie wojny i odbudowanego niemalże od zera. Aktualnie trwają również dwie fantastyczne wystawy, z czego na jednej wystawione są fotografie Briana Griffina – twórcy okładek takich muzyków jak Iggy Pop, R.E.M czy gwiazdy tegorocznego festiwalu – Depeche Mode. NA drugiej pojawiły się ilustracje Andrzeja Strumiło, który ma w swoim dorobku zdobienie publikacji dzieł Jana Kochanowskiego oraz Wisławy Szymborskiej. Ul. Zawiszy Czarnego 1

 

 

Kępa Redłowska i Klif Orłowski
Wypożyczcie rowery i wybierzcie się tu koniecznie! Niezapomniane widoki, woda i otaczający ją las. Pachnie solą i iglakami, niewykluczone, że drogę przebiegnie wam dzik lub inny dziki mieszkaniec tej części miasta. Weźcie ze sobą kocyk, aby po spacerze górną częścią móc wyciągnąć się na chwile na dole i rozkoszować tą piękną chwilą. Niezależnie od pogody i pory dnia – musicie tu dotrzeć!

 

 

Inne
W Gdyni znajdziecie mnóstwo escape room`ów i jedną strefę VR. W ramach ciekawostki zachęcamy do wizyty w Centrum Nauki Eksperyment (będą tłumy!) i Centrum Rozrywki Zoltar (strzelnica, paint ball laserowy i łucznictwo). Znajdzie się tu również sala trampolin (Jumpcity) i ścianka wspinaczkowa (Triblok Centrum Wspinaczkowe). Fanów deskorolek, rolek i wrotek zapraszamy do skatepark`u, mieszczącego się na skwerze Sue Ryder. 


 Zdjęcie pochodzi z fanpage`a Strefa Zoltar

 

 

Tylko weź zegarek, istnieje ryzyko, że spóźnisz się na koncert!