W skali roku, jedno drzewo wytwarza tlen dla 10-ciu osób. Widzimy ich sporo, jednak problem wycinki lasów wciąż rośnie. Organizatorzy Instytutu (jedna z największych imprez techno w Europie) postanowili zareagować.

Sprawdź też: Gdzie na Aperol?

Rezerwujcie więc czas 8-ego września. To właśnie ta data, kiedy w Stefanowie (woj. łódzkie) ma powstać nowy las. Okolica jest piękna, teren przeznaczony pod nowe rośliny znajduje się w Dolinie 5-ciu Stawów, w bliskim sąsiedztwie rzeki Pilicy. To nie ma być jakiś zwykły zagajnik, a prawdziwy las w stylu techno, zasadzony przez entuzjastów muzyki elektronicznej i ekologii. Impreza ma potrwać dwa dni, w czasie których w ciągu dnia będziemy wspólnie sadzić drzewa, a w nocy tańczyć i bawić się do rana.

 

 

Weźcie ze sobą namioty i jedzenie – organizatorzy udostępniają przestrzeń do gotowania. Udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy, kto ma na to ochotę. Jest całkowicie bezpłatny, a znając wydarzenia Instytutu – będzie zacnie. Wszyscy uczestnicy nocą będą mieli dostęp do barku. Na miejscu nie będzie żadnych plastikowych naczyń, sztućców, kubków czy słomek. Nie będzie też żadnej chemikaliów czy detergentów – sami też ich nie zabierajcie. Całość ma mieć charakter imprezy integrującej człowieka z naturą, powrotu do korzeni, tak, aby każdy poczuł energię płynącą z lasu. Wszystkie przewidziane atrakcje są w duchu 100% eko.

 

 

Udział jest bezpłatny, jednak każdy uczestnik proszony jest o zakup sadzonki drzewa, które następnie wsadzi w ziemię. Rośliny dostępne będą na miejscu, a ich koszt ma być symboliczny.

Pozostańcie na bieżąco, info artystach w krótce!

 

Lokalizacja: Młyn-Dolina Pięciu Stawów, Stefanów 62, 26-315 Poświętne

 

Zapowiedź czerwcowej edycji festiwalu. Kto był?

 

A tak było:

 

Łapcie też link do wydarzenia: KLIK 

 

Im więcej nas, tym więcej drzew!