Kiasmos to duet powstały w 2009r. Jego członkowie to Janus Rasmussen i Ólafur Arnalds. Pierwszy z panów pochodzi z Wysp Owczych, a drugi z Islandii, i to on właśnie jest założycielem zespołu. Swoją drogą Czytelniku, czy wiedziałeś że mieszkańcy Wysp Owczych nazywani są Farerami?

Zobacz też: LAZZ na Audioriver 2018

W 2012 ukazała się EPka „Thrown”, a w 2014 debiutancki album. Między 2015 i 2017 duet wydał jeszcze 3 EPki, w między czasie pojawiając się na najważniejszych festiwalach świata. Bardzo szybko udało im się zdobyć sympatię rzeszy fanów. Oprócz występów live w duecie, Rasmussen występuje także jako Kiasmos DJ-set i to właśnie jego będziecie mieli okazję posłuchać w najbliższą sobotę.

 

Muzyka Kiasmos określana jest mianem eksperymentalnej. Delikatna i łagodna, a równocześnie bardzo charakterystyczna. Miękkie elektroniczne dźwięki i regularny rytm sprawiają, że idealnie się przy niej odpoczywa. To jest właśnie ten typ muzyki, który przy zamkniętych oczach zabiera Cię do innego świata. Świata, gdzie kolory są stonowane, a Ty możesz pobyć sam ze sobą. W ich kompozycjach wyraźnie czuć skandynawski minimalizm. Bardzo często pojawia się tu również fortepian, perkusja czy instrumenty smyczkowe – w nienachalnym, idealnie zgranym wydaniu. Co ciekawe, ich muzyka świetnie nadaje się do tańca.

Przekonaj się i posłuchaj:

I jak Ci się podoba ta podróż do świata sennych marzeń? Nam bardzo. Już w najbliższą sobotę grają w klubie Iskra Pole Mokotowskie. Grane będzie na powietrzu, tak więc możesz ich słuchać rozłożony na trawie, zrelaksowany w klubowym leżaku nad basenem, lub tańcząc tuż pod Dj`ką. Jak zwykle nie zabraknie wyśmienitych drinków i autorskich koktajli. Dostęp na teren imprezy zyskasz wyłącznie z biletem, do nabycia TUTAJ. W tym momencie w sprzedaży jest już 2-ga pula, a wejściówki kosztują 50zł. W tej cenie możesz je nabyć tylko do końca czwartku, bo od piątku kosztować będą już 55zł. Śpiesz się, bo może zabraknąć!

 

Do zobaczenia!