Dlaczego to właśnie falafel od nich, smakuje nam najbardziej? Otóż odpowiedzi jest kilka. Po pierwsze – obsługa. Nawet jeśli zmęczona, zawsze uśmiechnięta i skora do żartów. Pracują tu zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. Z zakresu kuchni libańskiej wiedzą wszystko, doradzają od serca, a gotują jeszcze lepiej. Tylko tutaj cieciorkowe krążki zawsze są idealnie wysmażone, nie ociekają tłuszczem, w zamian za co pachną przyprawami i świeżymi ziołami. Po trzecie dodatki – granat, mango, kultowa już, różowa rzepa, świeże warzywa i pyszne sosy, które podkreślają smak nie zabijając pozostałych. Na co dzień Falafel Bejrut znajdziecie tu:

Nowolipki 15

Czyli niewielki lokal z klimatycznym gródkiem i niejednokrotnie kolejką pod same drzwi. Czasem zdarzy się, że jakiegoś składnika zabraknie – nie szkodzi, im jesteśmy w stanie wybaczyć wszystko. Osoba obchodząca imieniny, posiadająca przy sobie dowód osobisty w tym konkretnym świątecznym dniu otrzymuje zniżkę na ulubioną kanapkę. Knajpa ulokowana jest w perfekcyjnym miejscu – fantastyczny dojazd i cicha okolica. Idealne miejsce na relaksujący posiłek!

Zobacz też: TOP 5 letnie żarcie - gdzie iść?

Piękna 28/34

Czyli jedno z naszych ulubionych warszawskich okienek. Tego typu system jest świetny szczególnie wtedy, gdy bardzo się spieszymy, a chcemy zabrać ze sobą ulubione smakołyki. Poważnie, zamówienie i otrzymanie dania trwa tu tyle, co wizyta w osiedlowym sklepie samoobsługowym i zakup jagodzianki. Ponownie świetna lokalizacja i przemiła obsługa. Zajrzyjcie!

W ten weekend znajdziecie ich również tutaj:

Będzieczytane EŁK Festiwal

Dwa dni koncertów organizowanych przez Ełckie Centrum Kultury. Wystąpią Arek Jakubik, Haydamaky & Stasiuk, Anita Lipnicka, Mery Spolsky, Pablopavo i Nosowska. W międzyczasie koniecznie skoczcie nad jezioro, aby nieco się schłodzić, pochodźcie po mieście – jest tu trochę ciekawej architektury – oraz oczywiście, na obiad od Falafel Bejrut. Ależ to będzie piękna impreza!

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej

Czyli coś dla fanów muzyki Disco Polo. Wydarzenie odbywa się w Ostródzie, a konretnie przy Czerwonyh Koszarach. To miasto słynie z potańcówek do białego rana. Przez praktycznie całe lato coś się tu dzieje, trwają plebiscyty, przyjeżdżają największe gwiazdy tego gatunku. Wytańczone? To świetnie, na pewno zgłodnieliście. Co polecamy? Oczywiście, że stanowisko Bejrutu!

Rozkwit: Synergia w Krzakach dla Puszczy (Warszawa)

Świetna okazja do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego UW, do którego tylko w najbliższą sobotę wejdziecie dosłownie za kilka złotych. W czasie całego wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniężna na pomoc prawną aktywistom protestujących przeciwko wycince lasu w Puszczy Białowieskiej. Oprowadzania, spotkania, warsztaty i koncerty. Wydarzenie nie byłoby kompletne bez świetnego, roślinnego jedzenia! Jak już się domyślacie, o to ostatnie zadba ekipa Falafel Bejrut!

 

To jak? Przybijemy „toast” tortillą z falafelem?

Mniam!