Zajmij wygodne miejsce na leżaku lub kocu, w otoczeniu białego piasku, na leśnej polanie lub przed domkiem letniskowym. Do tego mrożona herbata, kieliszek wina, butelka wody – zależy co lubisz najbardziej. Ta chwila jest tylko dla Ciebie i lektury, która właśnie leży Ci na kolanach. Brzmi perfekcyjnie, prawda? Aby było jeszcze lepiej, sięgnij po jedna z książek, o których dziś opowiemy. Na pewno Ci się spodoba!

"Mózg rządzi", Kaja Nordengen, Guro Nordengen, wyd. Marginesy
Pełna ilustracji i przydatnych ciekawostek opowieść o ludzkim umyśle. Opowiada o mechanizmach, wpływie, na cale nasze życie, ciało i wiele innych aspektów. Czy naprawdę wykorzystujemy tylko 10% potencjału naszego mózgu i jak najefektywniej z niego korzystać? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy właśnie w jednej z najnowszych pozycji wydawnictwa Marginesy. Autorzy pochodzą z Norwegii, gdzie od momentu wydania książka gości na najwyższych pozycjach list bestsellerów.


 

"Polska Industrialna", Paweł Kilmek, wyd. Pascal
Wyjątkowy przewodnik po zakątkach Polski, jakiej nie znacie. Krótka przechadzka po starych fabrykach, loftach, kopalniach, infrastrukturze komunikacyjnej i hydrotechnicznej. Odrestaurowane zachwycają formą i zmienioną funkcją. W książce znajdziecie 365 obiektów post-przemysłowych, które zyskały nowe życie. Zamienione w restauracje, targowiska, hotele i ośrodki wydarzeń kulturalnych. Jak często zwracasz uwagę na bryłę i historię miejsc, w których bywasz na co dzień? Czas to zmienić!

"Dieta oczyszczająca", Ewa Jarosz, wyd. Samo Sedno
Idealna pozycja dla wszystkich tych, którzy mają ochotę zmienić coś w swojej diecie, a na co dzień nie mają czasu zainteresować się tematem. Książka Ewy Jarosz jest wypchana po brzegi wskazówkami, rzetelnymi informacjami i dobrymi radami. Dzięki niej dowiesz się jak się odżywiać, by organizm funkcjonował lepiej, a samopoczucie utrzymywało się na dobrym poziomie. Jest tu również sporo przepisów, w tym na zdrowe przekąski do pracy czy szkoły. Sprawdź to!

Sprawdź naszą recenzję

"Świat dla dociekliwych", M. Bień-Königsman, M. Utnik-Strugała, Z. Fabjanowska-Micyk, I. Kaluta, wyd. Dwie Siostry
Seria zawiera cztery unikatowe tytuły dotyczące Hiszpanii, Włoch, Japonii i Chin. Przepiękne wydania okraszone świetnymi ilustracjami opowiadają o najchętniej wybieranych przez turystów krajach. Jest tu dużo faktów i odpowiedzi na nurtujące pytania, jednak podanych w tai sposób, że nawet dziecko nie będzie się nudziło przy lekturze. Polecamy czytać siedząc w samolocie, jak i wygrzewając się na leżaku nad Bałtykiem.

 "A ja żem jej powiedziała", Katarzyna Nosowska, wyd. Wielka Litera
Kilkadziesiąt stron zapisanych przez wciąż skromną i wrażliwą kobietę sukcesu. "Od jakiegoś czasu nie wstydzę się tego kim jestem. Znam swoje możliwości. Są zbyt ograniczone by zawojować świat, ale wystarczające, by być wdzięczną, lubić życie i oddychać swobodnie" – mówi sama o sobie Katarzyna Nosowska. Jej debiut literacki można traktować jako historię tego postępu, lub przepis na szczęśliwe życie. Książka jest pełna mądrości, chłodnego spojrzenia, wolna od pouczań i „dobrych rad”, wzrusza, zmusza do przemyśleń i bawi do łez. 

Każdą z tych książek kupisz bezpośrednio przez stronę konkretnego wydawnictwa. Trwają promocje!