Piątek, 10.08

Zobacz też najnowsze resturacje - tu Was jeszcze nie było!

Muzyka w Pracowni: Bass Astral

Otwarta Pracownia Jazdów (ul. Jazdów 3/6) zaprasza na wyjątkowy koncert jam session, w wyjątkowej, klimatycznej przestrzeni drewnianego, fińskiego domku. Jeśli macie ochotę „popływać” w miękkich, emocjonalnych, elektronicznych dźwiękach, to wydarzenie jest dla Was. Start: 21:00, wstęp: 20zł.

River Town by Maurycy RA

Dźwięki wydobywające się na żywo z saksofonu i klarnety czule zmiksowane przy pomocy syntetyzatora, z dodatkiem beatbox`u i melodyjnego wokalu, a to wszystko okraszone nadwiślańską aurą. Takie rzeczy tylko w Pomost 511. Wydarzenie startuje o godz. 21:00, wstęp free.

Piątkowe spacery po wystawie | „Bestia, bóg i linia”

Czyli nasza propozycja na nieco kultury przed nadwiślańską gorączką piątkowej nocy. Oprowadzania są bezpłatne, zbiórka o 19:00 w recepcji. Wystawa „Bestia, bóg i linia” to mała wycieczka po religii i sztuce regionu Azji i Pacyfiku. My już byliśmy, warto!

Sobota, 11.08

 

Kobieta w kulturze Japonii | Oprowadzanie po wystawie „Onna..”

A w sobotę znad Wisły przenosimy się do Łazienek Królewskich, gdzie prezentowana jest aktualnie wystawa „Onna..”, przedstawiająca historię kraju kwitnącej wiśnie ze skupieniem uwagi odbiorcy na kobiety. Tematem przewodnim najbliższego spotkania jest "Kobieta w konfucjanizmie". Zbiórka o 11:00 w Podchorążówce, obowiązuje bilet wstępu na wystawę w cenie 10zł.

Festiwal Lodów Rzemieślniczych // nad Wisłą

Bo nic tak nie poprawia nastroju w upalne dni jak lody. Jeśli pochodzą od sprawdzonych dostawców, opierają się na naturalnych składnikach i nie zawierają żadnych sztuczności, jest idealnie. W godzinach 12-19:00 na Bulwarze Flotylii Wiślanej odbędzie się prawdziwe święto lodożerców. My nie możemy tego przegapić, a Wy?

Prawobrzeżni. Czy artystyczna Praga na pewno istnieje? | spacer

Kto jest ciekaw, czy praska awangarda istnieje naprawdę, a jeśli tak, to co z niej zostało? Spacer z przewodnikiem pomiędzy wyjątkowymi, praskimi osiedlami jest doskonałą okazją, by odnaleźć odpowiedź. Zbiórka o 11:00 przy Muzeum Warszawskiej Pragi, bilet kosztuje okrągłego piątaka.

Niedziela, 12.08

 

Leniwie na Targach Rzeczy Wyszukanych

Kto jeszcze nie był, powinien nadrobić jak najszybciej. Szczególnie kierujemy to do osób uwielbiających otaczać się wyjątkowymi przedmiotami i pozytywnie zakręconymi ludźmi. W tym tygodniu na stoiskach znajdziecie dużo ubrań. Po udanych zakupach wpadajcie na lemoniadę. Zoo Market, 10-18:00.

Noc spadających gwiazd z Centrum Nauki Kopernik

Jak co roku, pod koniec pierwszej połowy sierpnia nasza planeta znajdzie się w chmurze drobin pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle, co oznacza nic innego jak noc spadających gwiazd! Centrum Nauki Kopernik zaprasza do swojego parku z kocykami na wspólne oglądanie tego widowiska. Wstęp jest darmowy, start:21:00

Kino Letnie w Iskrze II Film Fiction pres. "Geniusz"

A w tym czasie na Mokotowie - kino pod chmurką. Wpadajcie do Iskry, zamówcie coś pysznego do picia, rozsiądźcie się wygodnie na leżakach i oddajcie relaksowi w jednej z naszych ulubionych form. W tym tygodniu na ekranie pojawi się film "Geniusz". Start: 20:45, wstęp free.

 

Do zobaczenia na mieście!