Magdalena Majcher to autorka powieści obyczajowych, poruszająca trudne tematy – adopcja, problemy związane z niepłodnością czy też macierzyństwem. Jej nowa książka jest dość nietypową wersją powieści obyczajowej do których przyzwyczaiła czytelników. Tym razem zabrała nas do najtrudniejszego czasu w historii świata – do okupowanej Warszawy w 1944 r.

 

Główną bohaterką powieści jest Emilia. Mikołaj, jej wnuk, jest studentem, który podczas wakacji opiekuje się chorą babcią. Podczas sprzątania rodzinnego domu chłopak znajduje na strychu opaskę AK i listy. Nie wiedział skąd te przedmioty wzięły się w ich domu – nikt o nich nigdy nie wspominał. To był przełomowy moment dla Emilii – postanowiła zmierzyć się ze swoją historią i opowiedzieć wnukowi o swoich wspomnieniach z Powstania Warszawskiego i o swojej wielkiej miłości – Krzysztofie.

Magdalena Majcher wplotła w treść nie tylko wątki historyczne, ale także codzienność mieszkańców stolicy. Strach, odwaga, głód, miłość - w tej dość trudnej tematyce autorce udało się to wszystko połączyć ze sobą.

 

 

Narracja książki jest dwutorowa, opisywana w pierwszej i trzeciej osobie, wydarzenia również są zróżnicowane, podczas czytania przenosimy się pomiędzy ’44 rokiem, a czasami współczesnymi. Ten zabieg czyni książkę ciekawszą i bardziej wciągającą czytelnika.

Książkę czyta się szybko i dobrze. Jest idealna na plażę czy weekend z książką w łóżku. Jej przeczytanie nie powinno zająć dłużej niż 2 dni.

"W cieniu tamtych dni" Magdalena Majcher, wyd. Pascal. Premiera książki miała miejsce 1 sierpnia - w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Tekst: Paulina Dufek, Mówią Na Mieście.

 

 

Mamy dla Was niespodziankę – KONKURS!

Do rozdania mamy aż 4 egzemplarze książki „W cieniu tamtych dni” Magdaleny Majcher.

Co należy zrobić, aby wygrać?

Napiszcie nam o książce, która najbardziej zapadła Wam w pamięć. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi!

Macie czas do 31 sierpnia 2018. Powodzenia!

Odpowiedzi wysyłajcie na: redakcja@mowianamiescie.pl, a w tytule wpiszcie „Konkurs książka”.