Na początku roku szkolnego Miasto Gdańsk wraz z Organizatorem Runmageddonu zorganizowali prawdziwą, ekstremalną niespodziankę dla uczniów gdańskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zaprosili ich do startu w specjalnych seriach Runmageddonu Kids, zaplanowanych na dzień 14 września 2018 r. 

Piątek, tuż przed weekendem z Runmageddonem, będzie unikalną okazją dla dzieci, by spróbowały smaku ekstremalnej zabawy i poczuły satysfakcję, jaką daje pokonanie Runmageddonu. - Mamy nadzieję, że pomysł zorganizowania otwartych serii Runmageddonu Kids dla uczniów i przedszkolaków spotka się z ciepłym przyjęciem wśród kadry nauczycielskiej, rodziców i będzie niecodzienną niespodzianką dla uczniów. Runmageddon Kids to prawdziwa przygoda, która kształtuje siłę i charakter. Dzieci dobiegając na metę, są pełne energii i satysfakcji. Są z siebie dumne i szczęśliwe, że dały radę. - mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu. 

Runmageddon Kids dla uczniów rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do około godziny 15:00. Pokonywana trasa będzie miała długość około 1 km i naszpikowana zostanie ponad 10 przeszkodami. Stopień trudności przeszkód dopasowany będzie do wieku uczestników. Uczniowie startować będą w grupach wiekowych 4-5, 5-8, 9-11. W jednej serii może pobiec maksymalnie 50 osób. Dzieci, które dobiegną na metę nagradzane zostaną medalem Runmageddonu Kids. Otrzymają również pamiątkowy, sportowy komin oraz wodę, a także zaproszeni będą do zrobienia klasowego zdjęcia na słynnej Runmageddonowej ściance. 

Organizatorzy bardzo dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa zapewniając na całej długości trasy asystę wolontariuszy. Dla zgłoszonych uczestników udział w zawodach tego dnia będzie całkowicie bezpłatny.

 

Więcej informacji tutaj