Wystawna kolacja z kulturalnym sznytem, impreza na dwa poziomy, drinki w klimatycznym barze w Centrum miasta, zwiedzanie przywróconego do życia charakterystyczny praski obiekt z szeregiem restauracji i ogromem planowanych eventów? Nie możesz oderwać się od pracy? Na to również znaleźliśmy receptę. Nowe warszawskie miejscówki zaskoczyły nas różnorodnością, jakością, przemyślanym pomysłem i charakterem. Wróżymy same sukcesy!

Zobacz też: Aioli Banjaluka i Momu witają jesień na pełnym chill`u!

Po2iomy

Po2iomy już otwarte! Lokal znajdziecie w samym Centrum stolicy – przy ulicy Nowy Świat 27a. Fantastyczna, nowa forma imprez dla niezdecydowanych – co weekend, na dwóch poziomach odbywają się po dwie odrębne, zupełnie inne imprezy. Dodatkowo, w tygodniu, miejscówka zaprasza na stan-up`y, spektakle i inne wydarzenia kulturalne. A to dopiero początek, ma być jeszcze lepiej! Zajrzyjcie i oceńcie sami.

 

Centrum Praskie Koneser

To było otwarcie z przytupem. Koncerty, targi, wystawy, food-truck`i – czyli kwintesencja współczesnego, Praskiego klimatu. Praktycznie co weekend odbywać się tu będą różnorodne eventy – wśród nich wernisaże, Targi Slow Fashion czy musicale. W kompleksie budynków Koneser znajdziecie też Muzeum Wódki, drink bary i restauracje, do których w niedalekiej przyszłości dołączy np. Orzo, dobrze wszystkim znane z Placu Konstytucji. Traficie bez problemu, prosto Ząbkowską!

 

Wozownia Bar

Nowi i nienowi. Zamknęli się w Koszykach, wraz z końcem marca tego roku. Bar ruszył ponownie w minionym miesiącu, przy Placu Trzech Krzyży. Bardzo dobrze, wszyscy tęskniliśmy! Serwują smaczne śniadania w dobrych cenach, kawę przelewową, dużo ciekawych przekąsek (w tym oliwki na ciepło, fistaszki prażone na grillu czy chipsy z octem), a stopniowo, małymi krokami wracają również drinki ze starej lokalizacji. Ogarnijcie ten koncept, z zewnątrz wygląda jak prawdziwa wozownia!

 

Kawiarnia #Tag

Takich miejsc wciąż brakuje, choć na szczęście, jest ich coraz więcej. Mowa o miejscówkach, gdzie bez skrępowania możesz wpaść z laptopem, zamówić aromatyczną kawę i robić swoje. #Tag to kawiarnia stworzona dla internetowych twórców, na pewno nie zastaniecie tu więc problemów z dostępem do gniazdka, przeciążonego wi-fi czy byle jakiej kawy. Jest ładnie, jasne i przytulnie, a jeśli zgłodniejecie – coś na ząb też się znajdzie. Szukajcie przy Prostej 53.

 

Aurelio

Trzy poziomy, dwie sceny i kolejka, która ustawia się przed wejściem już od pierwszych dni działania restauracji. Aurelio to bardzo ciekawy koncept, gdzie serwują kuchnię holistyczną – czyli w dużym skrócie taką, która jest zgodna z naturalnymi potrzebami organizmu człowieka. Ogranicza ona spożycie m.in. przetworzonych produktów zbożowych, cukru i nabiału (za wyjątkiem jaj). W restauracji znajdziecie dużo dobrego designu, sztuki i smaku. Lokalizacja trafiona  dziesiątkę – ul. Świętokrzyska 14.

 

 

Ależ nam się to wszystko podoba! Zajrzyjcie sami i zdajcie relacje znajomym. Niech się niesie!

 

Zdjęcie główne pochodzi z fanpage`a Restauracji Aurelio. Wszystkie pozostałe zdjęcia z fanpage`y opisywanych miejsc.