Zobacz też: 31. Myśli Gonitwa w Localu

Piątek, 19.10

2. Urodziny Hali Koszyki

Tak jest, dokładnie dwa lata temu obiekt, który niegdyś pełnij role jednej z najbardziej obleganych hal handlowych Warszawy, a następnie obumierał całymi latami, zyskał nowe życie. W piątek nastąpi inauguracja wydarzeń towarzyszących urodzinom. Czeka Was impreza z kostiumowym dancingiem i muzyką na żywo w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, a następnie zabawa do późna przy dźwiękach od DJ Sparky. Start o godz. 19:00, wstęp free.

 

Wieczór w Muzeum / Ostrożnie, szkło!

Muzeum Narodowe po raz kolejny zaprasza na wieczorne zwiedzanie. Lubicie polskie szkło? My lubimy bardzo, więc na pewno spotkamy się gdzieś w tłumie. Jaka jest jego historia, kiedy wyroby polskich rzemieślników stały się popularne oraz jak sztuka jego wytwarzania trzyma się dziś, dowiecie się już od godz. 19.30. Bilety już w sprzedaży (12-20zł) – kto pierwszy ten lepszy! Spotkanie poprowadzi Małgorzata Marszałł, zbiórka w Holu Głównym.

 

Urodziny KOKI // International Girls Dj's vs Kokafellaz

Legendarna już marka Streetwear`owa obchodzi swoje kolejne urodziny. Jak na KOKĘ przystało, szykuje się impreza z pompą. Za deckami wyłącznie DJ`e związani z marką, a wśród nich International Girls DJ's (NEEN NAH, zuzaOK, Bubblegun aka Third Eye Dimension) i KokaFellaz (Eklektik Selektah, DJ PANDA). W klubie nie zabraknie również ojca całego przedsięwzięcia, Pezeta. Start: 22:00, bilety – 25zł. Wpadajcie do Miłości (ul. Kredytowa 9)

 

Sobota, 20.10

1,2,3 Muzika vol. 2 - BUM BUM ORKEsTAR x Banjaluka - 20.10

Szykuje się prawdziwa bałkańska balanga na Szkolnej. Będzie głośno, choć muzycy podobno nie staną na scenie. Krążą plotki, że będą grać przywiązani do drzewa. Jak to? Nie wiemy, ale scenariusz został zainspirowany filmem „Czarny kot, biały kot”, więc jesteśmy pewni, że trzeba to zobaczyć. Idźcie, jedzcie, pijcie wino, przebijajcie głośne toasty i celebrujcie wieczór po bałkańsku! Bo czemuby nie? Start: 21:00

 

Britney na Prezydenta Warszawy / Wehikuł: lata '90/'00 powracają | Iskra Pole Mokotowskie

Szalona impreza z muzykę rodem z pierwszych kupionych przez mamę walkman`ów. Koncepcja wzniosła – wszyscy zaproszeni tańczą, by namówić Britney do wzięcia udziału w następnych wyborach samorządowych. Skoro temat związany jest z wyborami, udział w wiecu mogą wziąć osoby wyłącznie 18+. Składka wynosi 10/15zł, start 22:00. Nie może Was tam zabraknąć!

 

Stayin' ALIVE | Fat Buddha

Wolicie cofnąć się w czasie jeszcze dalej? Żaden problem! Fat Buddha tego wieczoru zamienia się w prawdziwy wehikuł czasu i cofa wszystkich gości do lat 70`tych. Impreza jest wynikiem kolaboracji lokalu z klubem Club70, zaczyna się o 22:00, ale konieczni wpadnijcie wcześniej by przekąsić coś przed długą nocą i gładko przejść między jednym a drugim punktem programu pijąc jedne z najlepszych koktajli w stolicy. Będzie grubo! Wstęp free.

 

Niedziela, 21.10

Dźwięki z Dworca Zoo | Zamknięcie Sezonu

Dwie wiadomości dla fanów muzyki elektronicznej serwowanej niedzielnymi popołudniami zza Dj`ki Zoo Marketu. Pierwsza z nich jest zła – koniec sezonu, czas na zimowy sen. Druga, dobra, mówi o tym, że szykuje się zimowa odsłona praskich techno-imprez. Więcej info na ten temat wkrótce, a tymczasem szykujcie się na ostatnie spotkanie tego roku w myśl letniej konwencji. Jak zwykle darmowy wstęp, jak zwykle start o 12:00.

 

Jazz w Iluzjonie | Od Komedy do RGG

A teraz prawdziwa gratka dla fanów kinematografii i muzyki Jazz`owej. Przed Wami pokaz inauguracyjny nowego cyklu filmowo-muzycznego w Iluzjonie.  W programie wieczoru przewidziano projekcję filmu dokumentalnego „Komeda” z 1974 roku w reżyserii Krzysztofa Riege. Po projekcji odbędzie się spotkanie dyskusyjne o bohaterach wieczoru: m.in. z udziałem muzyków z grupy RGG, ostatniego zespołu, z którym tworzył i występował Stańko. Wieczór zakończy się koncertem. Start: 18:00, bilet to koszt 30zł.

 

Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem: uwertura jesienna | Resort Komedii

Na koniec weekendu każdemu przyda się trochę śmiechu. Zamówcie sobie coś do picia (może być alkohol, choć herbatę też parzą pyszną), rozsiądźcie się wygodnie w fotelach piwnicy Resortu, a Maciek z Krzyśkiem zrobią za Was resztę. Będzie muzycznie, nietuzinkowo, a przede wszystkim zabawnie. Wpadajcie by zakończyć ten tydzień z humorem! Start: 19:00, wstęp: 20/25zł.

 

Jeszcze tylko chwila!