Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych miejsc, gdzie ciężko uświadczyć muzykę klubowa z prawdziwego zdarzenia. W zamian za to usłyszycie tu nieco rytmów kubańskich, latyno-amerykańskich, cygańskich, bałkańskich, starych a nawet słowa polskich szlagierów ulicznych. Możesz tu śpiewać, tańczyć lub po prostu usiąść przy barze i wczuwać się w klimat. Sprawdź!

Zobacz też: Urodziny Dekady

 

Teatro Cubano

Fantastyczny klimat, dzięki którem nawet w środku zimy poczujesz się jak w ciepłych krajach. W repertuarze muzyka kubańska i ogólnie rozumiane latynoskie klimaty. Cała koncepcja miejscówki osadzona jest w nieco eklektycznym wnętrzu (ul. A. Fredry 6 – tuż przy Ogrodzie Saskim), które intensywnie kojarzy się z nocnymi klubami rodem z kurortów wakacyjnych, a drinki z palemką na bazie rumu spełniają rolę najbardziej czerwonej wisienki na torcie jaką możesz sobie wyobrazić.

 

Latino Bar

Ciągle Wam mało gorących, latynoskich brzmień? Zajrzyjcie do Latino Baru, gdzie ten gatunek gra zdecydowanie pierwsze skrzypce. Dodatkowo, w tygodniu organizowane są tu bezpłatne lekcje tańca, np.: w jesienne, wtorkowe wieczory nauczycie się tu bachaty pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Parkiet co prawda nie należy do najobszerniejszych, ale nie słyszeliśmy, bo ktokolwiek się na to skarżył. Zajrzyj! Ul. Krakowskie Przedmieście 79

 

DZiK

Organizują imprezy przeróżnej maści – od potańcówek w klimacie starej warszawy, przez wieczory z tangiem milonga, po szalone, kolorowe cygańskie bale i praśne, bałkańskie wieczorki. Wszystko to odbywa się  obszernej kamienicy w stylu lat 20-tych w bliskim sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Sama miejscówka ma na celu połączenie domowego klimatu z zabawą i kulturą. Szukaj przy Belwederskiej 44a.

 

Nova Maska

Z zewnątrz wygląda jak klasyczny, ekskluzywny klub nocny z dyskoteką. W środku od czasu do czasu uświadczycie typowych, elektronicznych brzmień. Większą część harmonogramu wypełniają jednak imprezy tematyczne, a wśród nich: latino dance, lindy hoop, boogie woogie, bollywood czy retro. Niejednokrotnie towarzyszy im muzyka instrumentalna grana na żywo. W lokalu znajduje się również część restauracyjna. Łap adres: ul. Krakowskie Przedmieście 4/6.

 

Klub Dekada

Ulubiona miejscówka osób ceniących sobie dobrą zabawę w rytm przebojów, które wszyscy znają na pamięć. Lata 70`-te, 80`-te i 90`-te to ich największy konik, co widać m.in. po wystroju lokalu. Znajdziecie tu zabytkowy wagon tramwajowy, auto z włączonymi reflektorami i sufit pełen kul dyskotekowych. Kilka barów i dwie sale taneczne zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. Gdzie szukać? Ul. Grójecka 19/25.

 

Widzimy się na parkiecie!