Ze sprzedaży wybranych smartfonów Galaxy, firma Samsung przeznaczy 40 zł na prezenty dla dzieci. W sumie przekazanych zostanie 50 000 pakietów pomocowych, przy czym połowa zebranych z akcji środków trafi do dzieci w Polsce, a druga połowa do dzieci w krajach rozwijających się.

 

„Święta to wyjątkowy czas, gdy chcemy być bliżej naszych bliskich, nawet jeśli dzieli nas spora odległość. To też odpowiedni czas, by być bliżej tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Dlatego postanowiliśmy stworzyć #FunkcjęDobroczynności. Wybór UNICEF, jako partnera, nie jest przypadkowy. Jest to organizacja, podobnie jak Samsung, o globalnym zasięgu i z ogromną wiedzą o potrzebach dzieci z całego świata. Dlatego też jesteśmy pewni, że środki zostaną przekazane dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne” – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska. „Jednocześnie, mamy świadomość, że pomoc jest także potrzebna tu w Polsce – dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć państwowe domy dziecka, gdzie potrzeby są ogromne, a wychowankowie powinni mieć zapewniony dostęp do takich samych możliwości nauki, zabawy czy opieki, jak ich rówieśnicy” – dodał Olaf Krynicki.

 

„Taka forma i zakres współpracy z firmą Samsung Electronics Polska pozwoli nie tylko sfinansować programy pomocowe UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci na świecie, ale także w sposób wymierny wesprzeć realizację w Polsce prawa każdego dziecka do edukacji, rozwoju sportowego czy też zabawy” – powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

 

Akcja #FunkcjaDobroczynności potrwa od 21 listopada do 26 grudnia.

 

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie: www.dobroczynnosc.samsung.pl