Jak powstał pomysł na Twin Heart? 

Pewnego dnia rozmawiałyśmy o kobietach i ich pasjach. Stwierdziłyśmy, że jest ich tak wiele w Naszym środowisku ale się ukrywają, wstydzą i nigdzie nie wychodzą. Wpadłyśmy na pomysł aby to połączyć w jedno, by wyszły z ukrycia a nie się marnowały w czterech kątach. Zdecydowałyśmy się na imprezy, gdzie będziemy mogły promować ich talenty, a one będą mogły poczuć się swobodnie. Połączyłyśmy ze sobą sztukę, muzykę, rękodzieło- wszystko co robią kobiety :) Wszystko by wyjść z ukrycia, w miejscach gdzie poczują się swobodnie.

Czy planujecie działać także poza granicami kraju? 

Jesteśmy w stałym kontakcie z dziewczynami z całego świata. Przyjeżdżają do nas z różnych miejsc i my też dostałyśmy zaproszenie. Rodzą się pomysły ale nie będziemy zapeszać.


Czy na jakieś imprezie wydarzyło się coś całkiem nieoczekiwanego? Jaka impreza nigdy Wam nie wyjdzie z pamięci?

Myślę, że z ręką na sercu możemy mówić o pierwszej Naszej imprezie w 2013 w niezapomnianym klubie Miasto. Zorganizowałyśmy ją trochę „na ślepo” mając niewielkie doświadczenie w temacie. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Było ok. 500 dziewczyn, dziewczyny nie mieściły się 4 piętrowym klubie. To był dla Nas znak, że warto kontynoowować naszą ideologię. Na każdej naszej imprezie dzieją się wyjątkowe i nie do zapomnienia historie. Z przemiłych sytuacji była ta, w której 15 osobowa grupa kobiet przybiegła do Hanny prosząc o lożę prawie o 1 w nocy, gdzie dawno opcja rezerwacyjna się skończyła, tłumacząc Nam, że są bardzo zmęczone podróżą. Pytanie skąd ? - „przyjechałyśmy prosto z Berlina”. Niesamowite uczucie, kiedy dziewczyny przyjeżdzają z zagranicy. 

Co się cieszy największym powodzeniem? Speed dating dla kobiet, czy imprezy muzyczne? 

To są dwie różne rzeczy, nie możemy tego do siebie porównać. Speed datingu nie organizujemy my, tylko zaprzyjaźnione „Dziewczyny Warszawy” przed naszymi imprezami. Jest ograniczona ilość miejsc
( bodajże 18 ) i ma inny cel - cel poznania drugiej połowy, co jest oczywiście  nie wykluczone na naszej imprezie bo połączyło się wiele par.

Jakie macie marzenie, jeśli chodzi o rozwój Twin Heart?

Zaczęłyśmy od trasy TH Tour po Polsce. Nie ukrywamy działań związanych z zagranicą. Na pewno dążymy do większej otwartości ludzi z zewnątrz tzw. sojuszników LGBT do współpracy. A jak już tak mamy sobie marzyć to chyba o takim lokalu prosperującym na codzień. 

Jaki główny cel przyświeca Twin Heart?

Wyjście z szafy! Dziewczyny poznają swoją wartość i przestają bać się identyfikacji ze środowiskiem LGBT.Większość ludzi kojarzy Twin Heart z zabawą, imprezami. Myślałyście też o organizowaniu warsztatów interpersonalnych, spotkań dyskusyjnych itp.?

Miałyśmy się tym zająć, aczkolwiek panelów LGBT dyskusyjnych jest już sporo w Polsce,  a chęć współpracy między organizacjami w środowisku znikoma, więc nie chcemy się powielać. Robimy swoje z większym luzem.

Obie macie taką samą wizję, jeśli chodzi o przyszłość Twin Heart?

Od początku działania uzupełniamy się doskonale pod tym względem, dlatego tak też się nazywamy. Bliźniacze serce. Dwa umysły, które łączy jedna wizja. Co dwie głowy to nie jedna! 


Co uznajecie za swój największy sukces?

Sukcesem po trzech latach jest to jakie mamy wsparcie, ilość miłych słów, podziękowań, takiej szczerej motywacji słownej. Sukcesem jest fakt, że istniejemy 3 lata już.Sukces to ilość par które poznały się na naszych imprezach lub Ilość dziewczyn, które robią coming out, kiedy widzą, że nie ma się czego bać. Sukcesem można nazwać nasze wytrwanie oraz fakt, że mamy jeszcze wiele asów w rękawie, które chcemy przedstawić dziewczynom. Sukces to niekończąca się ilość pomysłów, które rodzą się w naszych głowach każdego miesiąca. 


Staracie się nie mieszać w politykę. Czy to się zmieni? 

Nie, działamy od środka. Zachęcamy do działania kobiety, które codziennie mijacie. Nie chcemy zgubić ducha w natłoku przekłamań i tego co się dzieje w naszym sejmie.  


Zorganizowałyście kiedyś imprezę, na której byli też mężczyźni?

Tak, już jakiś czas temu zrezygnowałyśmy z tak ostrej selekcji. Świat idzie do przodu, nie możemy się zamykać. Dziewczyny same pytają czy mogą zabrać przyjaciół. My jesteśmy otwarte na wszystkich i liczymy na taką samą tolerancję.

Czego życzycie kobietom na Dzień Kobiet?

Tego co najlepsze, czyli motywacji do działania, uśmiechu na twarzy, miłości odwzajemnionej i najlepszej zabawy na naszych 3 urodzinach 12 marca w klubie The Fame.
link do wydarzenia: tu