2018 rok według Uber Eats upłynął pod znakiem kuchni azjatyckiej. Tofu, hummus i zupa pho to potrawy, które znalazły się w pierwszej trójce najczęściej zamawianych pozycji. Dalej w rankingu znalazły się dania wegańskie, seitan, tahini, kimchi, miso i orzech kokosowy jako główny składnik. Szefowa działu User Research w Uber Eats Jeanette Mellinger, uważa, że 2019 rok będzie obfitował głównie w zamówienia należące do diety wegańskiej. Jej zdaniem wynika to m.in. z rosnącej świadomości społeczeństwa na temat spożywanych produktów, w tym ich pochodzenia i warunków pozyskiwania.

Zobacz też: Najlepsze wege miejsca w Warszawie!

Na zdjęciu owiany sławą (słusznie!) falafel z Falafel Bejrut. Dostępny również przez aplikację Uber Eats.

 

Najnowszy raport Uber Eats FoodCast wskazuje, że bieżącego roku największa popularnością mogą się cieszyć jadalne kwiaty (np. ogórecznika, lawendy czy hibiskusa) i substytuty mięsa (takie jak seitan, hem-roślinny enzym nadający czerwonej barwy). Prawdopodobnie wzrośnie też zainteresowanie orientalnymi zamiennikami polskiego pieczywa. W tej kategorii mieszczą się lavasze, manakeesh (oraz manakish, rodzaj chleba, popularny we wschodnim rejonie morza śródziemnego, zwany też arabską pizzą) oraz chleb puri. Na podstawie liczby wyszukiwani klientów w aplikacji w przeciągu minionej połowy roku wyciągnięto również wniosek, że jednymi z najchętniej zamawianych produktów stanie się żywność i napoje wytwarzane na bazie konopii.

 

Jedyne takie w Polsce. Skrzyżowanie kuchni libańskiej i japońskiej? Pycha! Na zdjęciu makmushi od Falafel Bejrut.

 

Na popularności prężnie zyskuje fleksitarianizm. Jego główne założenie to świadome ograniczanie ilości spożywanego mięsa oraz produktów odzwierzęcych, spowodowane świadomością jego źródeł i metod pozyskiwania. Prawdopodobnie od dawna należysz do grupy osób odżywiających się w ten sposób, ale być może nie byłeś świadom, że ma to swoją nazwę. Zgadza się, oznacza to, że jesteś fleksitarianinem!

 

Zdrowie i fast-food - to naprawdę się nie wyklucza. Na zdjęciu prawdziwy orgazm podniebienia, czyli frytki z hummusem od Falafel Bejrut.

 

Z tych samych powodów, największym trendem żywieniowym roku 2019 ma być weganizm. Naszym zdaniem, nie ma w tym nic dziwnego i o ile wiesz, czym zastępować białko zwierzęce jest to nie tylko dla wielu opcja właściwa etycznie, ale też dieta bardzo korzystna dla zdrowia. Jedną z najchętniej wybieranych przez nas wege knajp w aplikacji Uber Eats minionego roku był Falafel Bejrut. Jesteśmy pewni, że szybko się to nie zmieni.

 

Wege słodycze nie muszą rujnować portfela. Baklava z Falafel Bejrut zadowoli nawet największego łasucha!

 

Na minus natomiast zmieniły się wyniki wyszukiwani haseł takich jak lody tajskie, kawa na zimno (cold brew), matcha, jackfruit i aloe vera. Analizowano wyniki z rejonu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki z okresu od maja do listopada 2018r (łącznie niemal 200tys. wyszukiwań użytkowników zamawiających potrawy przy użyciu aplikacji Uber Eats).

 

Smacznego!

 

Zdjęcie w tle pochodzi z fanpage`a restauracji Falafel Bejrut.