Maj 2017. Dokładnie w tym momencie rusza budowa największego, zadaszonego kompleksu basenowego w Europie. Obiekt docelowo ma mieć powierzchnię 70-ciu tysięcy metrów kwadratowych. Wartość inwestycji to 150 milionów euro. Nie brzmi wystarczająco zachęcająco? Spokojnie, czytajcie dalej.

Lodowisko Warszawa - Top 10; ceny, wypożyczalnie, godziny otwarcia

Suntago Wodny Świat to dopiero początek projektu Park of Poland, który znajdzie się pomiędzy Łodzią i Warszawą (w odkległości 70-ciu i 40-tu km), 25 kilometrów od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wiadomo już, że aquapark ma być czynny codzienne dla blisko 15 000 gości każdego dnia. 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych, 8 000 szafek dla odwiedzających i ponad 600 pracowników. Obiekt ma być ogromny!

 

 

Na powierzchni 2500km (sam aquapark) znajdziecie 12 tematycznych atrakcji. Główna konwencja ma kojarzyć się z najatrakcyjniejszymi kurortami wypoczynkowymi świata. Znajdziecie tu łącznie 700 palm sprowadzanych głównie z Florydy, Malezji i Kostaryki. 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości ponad 3,2 kilometra mają dostarczać mocniejszych wrażeń. Najdłuższa z nich będzie mierzyć aż 320 metrów.

 

 

Jak możecie się domyślać, zjeżdżalnie i palmy to nie koniec atrakcji. Ledwie początkiem są również łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa i ponad 10 różnego rodzaju saun. W tych ostatnich temperatura ma dochodzić do 100°C. Skupione wokół tzw. „Egipskiej wioski” mają umilić pobyt wszystkim spragnionym ciepła gościom. Podobnie z resztą, jak dach, który ma być otwarty w najcieplejsze dni lata, aby słońce mogło muskać bawiących się na terenie obiektu ludzi. Wolicie zimową aurę? Nie ma sprawy, zajrzyjcie do komnaty śnieżnej, lub groty solnej. A właśnie, skoro więc jesteśmy przy leczniczych elementach parku wodnego, musimy wspomnieć o trzech basenach solankowych i jednym z wodą siarczkowo-wodorową. Po wszystkim polecamy orzeźwiający prysznic Calla.

 

 

Przyszli goście obiektu, preferujący aktywny wypoczynek, mogą już zacierać ręce. Na terenie Suntago znajdzie się basen z falami, dzika rzeka oraz symulator Surf-Air. W ramach relaksu z kolei, czekać na Was będzie zewnętrzny basen termalny z barem. Idealnie komponuje się on z gigantycznym (ponad 20 000 metrów kwadratowych) ogrodem pełnym egzotycznych roślin i stref rekreacyjnych.  

Na tych, którzy domagają się Relaksu przez wielkie „R” czekać będą strefy SPA, solaria i gabinety masażu. Czego chcieć więcej?

 

 

Miejsc, w których bezpiecznie będą mogły wyszaleć się dzieciaki! Dla najmłodszych zaplanowany zewnętrzny i wewnętrzny wodny plac zabaw z ciepłą wodą oraz brodzik dla tych, którzy boją się głębokości.

Kiedy otwarcie? Już niedługo. Otwarcie drzwi ma nastąpić jesienią bieżącego roku. Planujcie więc urlopy, zbierajcie ekipy i przygotowujcie kostiumy kąpielowe. Będzie się działo!

 

 

Aktualne postępy inwestycji możecie śledzić na oficjalnej stronie Internetowej projektu: https://parkofpoland.com/pl/

Oraz fanpage`u obiektu Suntago: https://www.facebook.com/pg/go.Suntago/photos/?ref=page_internal

I koncepcji Park of Poland: https://www.facebook.com/parkofpoland/

 

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą z powyższych odsłon.