Zobacz też: Drugie ogłoszenie artystów line-upu Audioriver 2019

Piątek, 25.01

Weekend z Amerykańskim Kinem Niezależnym w AMONDO

Jedna z niewielu okazji na poznanie amerykańskiego kina niezależnego. Zespół Kina AMONDO przygotował projekcje takich filmów jak: „Tylko kochankowie przeżyją”, „The Florida Project” czy „Przed Północą. W piątek o 20:40 wpadajcie na prowodyra całego zajścia, tzn. premierowy pokaz filmu Desiree Akhavan o tytule „Złe wychowanie Cameron Post”. Pojedynczy bilet kosztuje 15zł.

Gdzie? Kino AMONDO, ul. Żurawia 20

 

LOLEK HULA w Piątek: Biały Kot + Dj PressTone

Luźny, niemalże „domówkowy” klimat, przyjemny lokal, świetna muzyka – podoba Wam się taki scenariusz? W takim razie koniecznie musicie zajrzeć do pub`u LOLEK by zapoznać się z jednym z ich cotygodniowych cyklów. LOLEK HULA w piątek i sobotę, a wy razem z nim, za darmo. Start 21:00.

Gdzie? Pub LOLEK, ul. Rokitnicka 20

 

Dekada » Stupid!sco »« Dyskoteka Gra

Jeśli jednak wolicie bardziej klubową charakterystykę, ale wciąż zachowującą przyjazną atmosferę i popularne kawałki, o których znajomość nawet byście się nie posądzali, powinniście odwiedzić Dekadę. Wystrój inspirowany minionymi latami, obszerna przestrzeń i moc dyskotekowych kul. Możecie tu wejść za darmo, jeśli wpiszecie się na listę gości na ich stronie internetowej. W przeciwnym razie płacicie 20zł. Start 22:00.

Gdzie? Klub Dekada, ul. Grójecka 19/25

 

Sobota, 26.01

Queerowe targi #1

Pierwsza odsłona targów dedykowanym tolerancji i wzajemnej akceptacji. Wpadajcie ze swoim rękodziełem, sztuką lub przedmiotami, które zwyczajnie zawalają Wam miejsce. Sprzedajcie je, wymieńcie się albo oddajcie innym odwiedzającym. Na barze pierogi, ciepłe napoje i hot-dogi oraz stanowisko free-shop. Stanowiska rezerwuje się pod adresem: bar.poglos@gmail.com (wpisowe 20 zł, płatne na miejscu). Wstęp do Pogłosu w godzinach 12-17:00 nie kosztuje nic.

Gdzie? Pogłos, ul. Burakowska 12

 

Średniowieczne baśnie Malwiny de Brade – wystawa malarstwa

Lubicie baśniowe, eteryczne, a momentami brutalne i bezpośrednie klimaty średniowiecznych ilustracji? Polecamy więc w ten weekend odwiedzić wystawę współczesnej artystki Malwiny De Brade. Pojawią się głównie grafiki, być może też umieszczone na ubraniach od marki Hand Made Store, z którą w ostatnich latach współpracowała Malwina. Wstęp darmowy.

Gdzie? Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

 

 Anioł - pokaz przedpremierowy

„Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito (Lorenzo Ferro) o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego” – piszą o filmie organizatorzy. Podobno na rysach twarzy świętość głównego bohatera się kończy – koniec końców zostaje seryjnym mordercą. Nie wiemy jak Wy, ale mając jeszcze w głowie zeszłotygodniową projekcję filmu „Dom, który wybudował Jack”, czujemy się więcej niż zachęceni do obejrzenia „Anioła”. Bilety: 16-22zł, start o 19:00.

Gdzie? Kino Elektronik, ul. Generała Zajączka 7

 

Niedziela, 27.01

Targowisko Sztuki

Słoneczna (lub w ostatnim czasie… mniej) niedziela, spacer rozpoczynający się nad brzegiem Wisły, kubek aromatycznej kawy, kilka kroków po Starym Mieście i przystanek w Arkadach Kubickiego. Po co? By poznać najświeższą twórczość studentów i absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kto wie, być może to właśnie tutaj zacznie się wasza przygoda z kolekcjonowaniem sztuki? Nawet jeśli nie, naprawdę warto zajrzeć! Wstęp bezpłatny, targi odbywają się w godzinach 11-16:00.

Gdzie? Arkady Kubickiego, Plac Zamkowy 4

 

Fat Buddha Sunday Chill / music by: Simon

Co po spacerze? Najlepiej jakiś pyszna obiadokolacja w oryginalnym wnętrzu, z obsługą na najwyższym poziomie i relaksującą muzyką miksowaną na żywo. Idealna okazja by rozsiąść się w wygodnym fotelu i pogrążyć w przyjemnej rozmowie (lub nie – jeśli wolicie odpoczywać w pojedynkę). Start 18:00.

Gdzie? Restauracja Fat Buddha, ul. Mazowiecka 2/4

 

Najsmutniejszy Dzień Roku

Wieczór dedykowany miękkim sercom i wrażliwym duszom, które jeszcze dochodzą do siebie po niebieskim poniedziałku. Podobno komicy to najsmutniejsi ludzie świata, więc aby dodać Wam otuchy zapraszają na pogaduchy. W Resorcie Komedii wiedzą, jak zadbać o nienajlepszy nastrój, zaufajcie nam.  Start 19:30, wjazd 15zł.

Gdzie? Resort Komedii w Resorcie, ul. Bielańska 1

 

 

Enjoy!