Owsianka, jajecznica, a może bahn-mi lub gofr z konfiturą z boczku? Niezależnie od tego, na co masz dziś ochotę, na pewno znajdziesz miejscówkę która nawet w godzinach popołudniowych poda Ci śniadanie, o którym śniłeś całą noc. Tylko spójrz!

Zobacz też: Warszawo! Gdzie na śniadanie?

 

The Cool Cat/The Cool Cat TR

Śniadania z azjatyckim twistem, jak na restauracje specjalizującą się w kuchni azjatyckiej Fusion przystało. W obu lokalizacjach całodziennie dostaniesz shakshukę, quinoa bowl, jaglankę z kremem z białej czekolady, maślane tosty z awokado i klasyczny wariant oparty na jajkach przyrządzonych wedle życzenia gościa. Na Solcu zaczajcie się też na bahn-mi, której w siostrzanym lokalu nie podają. Weekend obfituje w inne, orientalne propozycje.

Gdzie? The Cool Cat, ul. Solec 38; The Cool Cat TR, ul. Marszałkowska 8

Od której? W TCC w tygodniu od 8:30, w weekend od 9:00, TCCTR cały tydzień od 9:00

 

Bułkę przez bibułkę

Tutaj w zasadzie nie uświadczysz niczego, co ze śniadaniem nie wiąże się w sposób bezpośredni (no, może poza zupami). Omlety (oraz jajka w kilku innych postaciach), bajgle, croissanty, granole, owsianki, pan-cake`i, czyli generalnie wszystko, czego zmęczonemu organizmowi do szczęścia potrzeba. Do każdego zamówienia z menu możesz dobrać cappuccino w promocyjnej cenie 5-ciu okrągłych złociszy.

Gdzie? Kilka lokalizacji: ul. Puławska 24, ul. Zgoda 3, Al. Wojska Polskiego 3 (Konstancin), ul. Zwycięzców 32

Od której? W zależności od miejsca, 7:30-9:00

 

Milanovo

Uroczy lokal przywodzący na myśl najsłodsze poranki świata. Nie mniej jednak, śniadania podawane są tu nie tylko rano. Gigantyczny wybór, zaczynając na domowych pastach podawanych z pachnącym, świeżym pieczywem własnego wypieku, poprzez granole, owsianki, smoothie`s, croissanty na wytrawnych i słodkich, przepysznych gofrach kończąc. Jeśli zmieścisz, zostań ęś najwana deser. Naprawdę warto!

Gdzie? Ul. Puławska 142 i Stanisława Kostki Potockiego 24G

Od której? Pon.-pt. : 8:00, weekend 10:00 (lokalizacja Wilanów) i 9:00 (lokalizacja Mokotów)

 

Raj w Niebie

Jedyna w Warszawie i pierwsza w kraju restauracja serwująca kuchnię hawajską. Piękne, pełne zieleni wnętrze, dogodna lokalizacja i fantastyczna obsługa. W menu śniadaniowym znajdują się tylko trzy pozycje, jednak jako, że serwowane są przez cały dzień, każdy niezainteresowany może skorzystać z karty całodziennej. I wilk syty, i owca cała. Znajdziecie tu gofry na słodko z owocami i sosem czekoladowo-kokosowym, na słono z konfiturą z boczku, oraz burgera wieprzowo-wołowego podawanego z chlebkiem bananowym. Do zestawów śniadaniowych kawa lub herbata gratis.

Gdzie? Ul. Nowy Świat 21

Od której? W czwartki od 9:00, przez resztę tygodnia od 12:00

 

Pub Lolek

To będzie faworyt wszystkich ceniących sobie proste smaki i tradycyjne śniadania w domowej, swobodnej atmosferze. Parówki, jajecznica, jajka sadzone, omlety, kanapki, podpłomyki i bagietki. Kilka pozycji przyjaznych wegetarianom i jedna – weganom. Ponadto w ofercie przepyszna herbata, kawa Mauro oraz jej bezkofeinowy odpowiednik. Lolek wypieka swoje pieczywo na miejscu i możecie przy okazji zaopatrzyć się w jego porcję na wynos.

Gdzie? Ul. Rokitnicka 20

Od której? Codziennie od 12:00

 

Smacznego!

 

 

Zdjęcie w tle pochodzi z fanpage`a lokalu Raj w Niebie