ursynów, kalejdoskop teatralny, 2016 Kantata na cztery skrzydła
 

Sztuka Roberta Bruttera w sposób zabawny i momentami wzruszający dotyka najbardziej podstawowych kwestii, od wieków frapujących ludzkość: skąd pochodzimy? Jaki jest cel naszej ziemskiej wędrówki? Jaki sens ma cierpienie? Podążając za losem rozstrojonej nerwowo bohaterki, autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, jaką drogę najlepiej wybrać w tym nienajlepszym ze światów. A odpowiedź wydaje się bardziej skomplikowana niż wtedy, kiedy miało się dziewięć lat…

Kiedy: 12 i 13 marca o godzinie 18.00

Gdzie: Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3

Karty wstępu na spektakl będą do odbioru w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, w dniu 10 marca od godz. 18.00

 


 Krzesiwo
 

"Krzesiwo" to bajka sceniczna oparta na motywach baśni Jana Chrystiana Andersena. Jej fabuła snuje się wokół trzech kluczowych postaci. Są to Żołnierz-chwat, zła Czarownica i zaklęty Pies, który zjawia się po potarciu krzesiwa niczym Dżin z lampy Aladyna, gotowy na rozkaz spełnić każde życzenie - dobre lub złe. Interpretacja klasycznej już, choć nieco zapomnianej baśni Andersena przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem.

Kiedy: 13 marca o godzinie 14.00

Gdzie: Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6

Karty wstępu na spektakl będą do odbioru w Domu Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6, w dniu 9 marca od godz. 10.00

 


 Hamlet
 

Kiedy kraj szykuje się do wojny i rozpada się rodzina. Hamlet zostaje zmuszony do pomszczenia śmierci ojca, ale myśl o tym zadaniu całkowicie go paraliżuje. Młody książę szaleńczo buntuje się przeciwko sytuacji, z której nie ma wyjścia. Jego obłęd nie ma jednak wyłącznie wymiaru prywatnego – staje się zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa.

Kiedy: 16 marca godzina 18.00

Gdzie: Multikino Ursynów, al. KEN 60, sala nr 7 

Karty wstępu na spektakl będą do odbioru w Ratuszu Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, w dniu 12 marca w godz. 16.00 – 19.00 

hamlet, kalejdoskop teatralny, warszawa, ursynów, teatr za darmo
 


 Kiedy kota nie ma
 

Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu!? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące!

Kiedy: 17 marca godzina 19.00

Gdzie: Multikino Ursynów, al. KEN 60, sala nr 7 

Karty wstępu można otrzymać poprzez zgłoszenie w formie e-maila wysłanego na adres:bilety.kultura@ursynow.pl.

 


 Kraftówna w krainie czarów
 

Barbara Krafftówna w rozmowie z Remigiuszem Grzelą

 

Kiedy: 18 marca godzina 19.00

Gdzie: Ursynowska Biblioteka Publiczna

Wstęp wolny

 


 Belfer
 

Historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. W ten sposób wrażliwy, rozkochany w literaturze człowiek o duszy poety, mąż śpiewaczki występującej w chórze operowym, z dnia na dzień staje oko w oko ze współczesną młodzieżą, mającą w pogardzie nie tylko naukę, ale i wszelkie autorytety. Mający poczucie misji nauczyciel nie poddaje się, traktuje swoją pracę jako rodzaj gry, choć bardziej pasowałoby określenie „szkoła przetrwania”. Musi znosić nie tylko brak zainteresowania swoich uczniów, co wydaje się niejako naturalne, ale i świadome prowokacje młodzieży. W chwili, gdy udało mu się doprowadzić do pewnej równowagi między klasą i wykładowcą, dochodzi do katastrofy. Były profesor literatury pasjonujący się teatrem został skazany na wieczną spowiedź: musi publicznie opowiadać swoją historię. 

Kiedy: 20 marca godzina 19.00

Gdzie: Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14

Karty wstępu na spektakl będą do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, w dniu 17 marca od godz. 17.00


więcej info: https://www.facebook.com/events/1572205873106053/

Co Wy na to? My będziemy na pewno!