Władysława Pasikowskiego możecie znać z takich produkcji jak „Jack Strong”, „Pokłosie”, czy „Pitbull. Ostatni pies”. Reżyser do tej pory otrzymał 12 nagród i 21 nominacji za swoją twórczość. W Najbliższych miesiącach na ekranach pojawi się jego najnowsza produkcja „Kurier”, dotycząca sekretnej misji słynnego „Kuriera z Warszawy”.

Zobacz też: TOP 10 seriali w 2019 - nasze typy

 

Jan Nowak-Jeziorański, czyli postać tytułowa filmu to żyjący w latach 1914-2005 polityk, politolog, dziennikarz, wieloletni dyrektor Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, oraz podporucznik rezerwy WP, kurier, emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie i Kawaler Orderu Orła Białego. W czasie wojny po ucieczce z niewoli działał w podziemiu, rozprowadzając materiały propagandowe przeciwko niemieckim żołnierzom. Niedługo potem podjął się przewożenia dokumentów i poczty poza granice kraju. Z powodzeniem udało mu się dotrzeć i wrócić do Sztokholmu oraz odbyć rozmowy z przedstawicielami rządu polskiego, jak i angielskiego z Winstonem Churchillem na czele w Londynie. Jego fascynujące losy, już niedługo, bo w marcu bieżącego roku, będziecie mogli śledzić dzięki filmowi „Kurier”. Już teraz, zerknijcie na zwiastun:

 

 

Reżyser zapowiada, że ma być to oparta na życiu, sensacyjna opowieść opowiedziana w maksymalnie nowoczesny sposób, dzięki  wykorzystaniu osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych. Brzmi obiecująco, prawda?

Inspirująca historia, gwiazdorska obsada (polska i zagraniczna), oraz scenariusz uznanego reżysera to nie jedyne powody, dla których już teraz warto rezerwować sobie czas na marcowy seans. Za zdjęcia odpowiada Magdalena Górka, która do tej pory pracowała przy takich produkcjach jak „Paranormal Activity 3”, „You get me” i „Jack Strong” (również w reżyserii Pasikowskiego). Co ciekawe, jednym z producentów „Kuriera” jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Swoją cegiełkę do powstania filmu dołożyło ponownie Scorpio Studio, współodpowiedzialne za sukces wspomnianego już „Jack`a Strong`a”. Dla przypomnienia, sprawdźcie zwiastun z 2014 roku:

 

 

W „Kurierze” na ekranie zobaczycie m.in. Philippe Tłokińskiego, Patrycję Volny, Julie Engelbrecht, Grzegorza Małeckiego, Michaela Terry, Rafała Królikowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę i Jana Frycza.               

 

Dystrybucją filmu zajęło się Kino Świat.