Koncerty, spektakle, seanse i zniżki na jedzenie. To dopiero początek listy wydarzeń, z których możesz skorzystać w środę. Zdecydowana większość z nich wiąże się z promocją, zniżką, lub darmowym wejściem. Łap i korzystaj ile wlezie!

Zobacz też: Gdzie warto wyskoczyć z przyjaciółką - Warszawa

 

Lolek Live

Koncert to jedna z niewielu możliwości dostępnych w środku tygodnia, by wybawić się porządnie i następnego dnia wrócić z twarzą do pracy. Co środowy cykl koncertów od dłuższego czasu prezentuje swoim gościom Pub Lolek. Grają mniej i bardziej znani artyści, akustycznie, elektronicznie, rock`owo i nie tylko. Występują tu porządne głosy i muzyczni wirtuozi. Wstęp praktycznie zawsze jest darmowy. Możecie skoczyć od razu po zmianie – głodni ani spragnieni nie wyjdziecie.

 

 

Resort Komedii

W środę dzieje się też w Resorcie przy Bielańskiej 1. Specjalnością sceny Resortu Komedii jest komedia improwizowana, a więc jedna z tych dziedzin sztuki teatralnej, która łączy komizm zaplanowany z sytuacyjnym oraz charakterystyczny element zaskoczenia. W większości przypadków nawet sami artyści nie do końca wiedzą, co wydarzy się na scenie. Bilety wahają się z reguły w granicach 5-20zł, w zależności od repertuaru i występujących.

 

 

Kinoteka

Środa to również doskonała okazja na seans kinowy. Tego dnia bilety w atrakcyjnych cenach oferują najpopularniejsze multipleksy, ale jeśli cenisz sobie kulturę i spokój na Sali powinieneś zainteresować się promocją w Kinotece. Tylko w środy każdy bilet (pomijając pokazy przedpremierowe) kosztuje jedyne 15zł. Kino mieści się w Pałacu Kultury i Nauki, więc dojazd nie powinien być problemem dla żadnego mieszkańca miasta.

 

 

Zamek Królewski

Zwiedzaliście już Zamek Królewski w Warszawie? A jak dawno temu? Jeśli odpowiadając sobie na te pytania musiałeś zajrzeć do najdalszych szufladek z wspomnieniami w swojej głowie, to znaczy, że warto zajrzeć tu ponownie i spojrzeć na ekspozycję Zamku świeżym, o bogatszym w doświadczenia okiem. Doskonałą ku temu okazją jest środa – tego dnia za zwiedzanie wystawy regularnej zapłacisz okrągłe zero. To również świetny dzień by przyprowadzić tu dzieci, lub gościa z innego miasta (lub kraju).

 

 

Jedzenie

Środa, jako dzień osadzony w samym środku tygodnia nie sprzyja gotowaniu i późniejszemu po nim sprzątaniu. Poza tym, jest to również ten moment, kiedy człowiek ma apetyt na mały odpoczynek. Aby uprzyjemnić sobie ten dzień warto wyskoczyć do restauracji. Wiele stołecznych knajp ma specjalnie przygotowane na ten dzień promocje. Szukaj m.in. w MoMu, Słoiku, Secado, u Rysia lub we Fridzie. Oferta obejmuje zniżki na konkretne dania i/lub (w zależności od lokalu) napoje alkoholowe.

 

Zdjęcie pochodzi z fanpage`a restauracji MoMu

 

Skorzystasz?