Zobacz też: Top 5 sale zabaw dla dzieci (Warszawa)

 

Lodowisko

Ferie w mieście? Pierwsza atrakcja, która przychodzi wszystkim do głowy są łyżwy. Większość z nas jednak nie zdaje sobie sprawy, że w okresie ferii (i nie tylko) część ze ślizgawek oferuje darmową możliwość zabawy na lodzie. Tego roku jest ich aż 14, oto lista:

Tor Łyżwiarski Stegny, Park Wodny Moczydło, lodowisko w Parku im. Marka Kotańskiego, lodowisko Anin, lodowisko przy al. Stanów Zjednoczonych, lodowisko przy ul. Łabiszyńskiej 20, "Figlowisko", Ośrodek "Namysłowska", lodowisko przy ul. Gubinowskiej 28, lodowisko w Parku Hassów, OSiR Ochota, Białołęcki Ośrodek Sportu, "Arena", PKiN i OSiR Żoliborz.

 

 

Basen

W ramach warszawskiej akcji „Zima w Mieście” dzieciaki (przy okazaniu legitymacji szkolnej) mogą korzystać z lokalnych pływalni bezpłatnie. Uczniowie wejdą za darmo wejdą na baseny:

Ośrodek Grzybowska, Ośrodek Namysłowska , Ośrodek Rozbrat – Jutrzenka, Ośrodek Polonia,  Pływalnia CSW , „Pingwin”, Ochota, „Skalar”, „Albatros”, „Polonez”, Ośrodek Polna, „Aqua Relaks”, Hirszfelda, Koncertowa, OSiR Żoliborz, OSiR Mokotów, DOSiR Jagiellońska, Pływalnia „Szuwarek”, „Wodnik”, CRS Bielany, Pływalnia „Nowa Fala”, Białołęcki Ośrodek Sportu, OSiR Włochy.

 

 

Ferie w wolskich bibliotekach

Praktycznie wszystkie biblioteki publiczne w dzielnicy Wola przygotowały swój program zajęć dla najmłodszych w czasie trwania ferii zimowych. Zajęcia zostały podzielone na bloki tematyczne, a udział w nich jest bezpłatny. Warto przed przybyciem zadzwonić do wybranej placówki i dopytać o ilość miejsc oraz konieczność ich rezerwacji. Oto lista:

Placówka Biblioteczna „Odolanka”, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 11 – „Na Kole”, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 oraz XII Czytelnia Młodzieżowa, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 32, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 36, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 13.

 

 

 

Łazienki Królewskie

Warszawskie Łazienki Królewskie przygotowały w tym roku aż trzy cykle warsztatów dla dzieci. Główni zainteresowani w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni dowiedzą się jak i czym prawidłowo dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół, Królewskiej formiernii w Starej Oranżerii odkryją tajniki warsztatu XVIII-wiecznego artysty poznając technikę odlewu, a w Starej Kordegardzie będą tworzyć zimowe prace inspirowane malarstwem holenderskim i twórczo szaleć na rysunkowym lodowisku. Jednorazowy wstęp na każde z wydarzeń kosztuje 1zł, liczba miejsc jest ograniczona, w związku czym przed wizytą należy zapisać się pod numerami wskazanymi TUTAJ

 

 

Bielański Ośrodek Kultury – Ferie z Kulturą

Czyli koncerty, warsztaty taneczne i spektakle teatralne. Przez cały okres trwania ferii wystawiane tu są m.in.: „Dziadek do Orzechów”, „Pinokio”, „Przygody Ważniaka i spółki”, grane i animowane koncerty „Gra Muzyka” i „Oswoić Muzykę”, natomiast na sam koniec Dom Kultury organizuje wielki turniej gier planszowych. Dokładny harmonogram i informacje na temat zapisów znajdziecie TU

 

 

Świetlica Nowego Teatru

Najmłodsi (od 0 do 2,5 roku), nie tylko w ferie zimowe, ale też przez całą zimę mogą skorzystać z wtorkowych zabaw z rówieśnikami i swoimi opiekunami w Świetlicy Nowego Teatru przy Madalińskiego 10/16. Na miejscu gra muzyka, jest sporo przestrzeni i zabawek, które umożliwiają rozwój społeczny dzieci. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@nowyteatr.org i kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona).

 

 

Park Kultury w Powsinie

Czyli kręgielnia i wypożyczalnia sprzętu zimowego. Pierwsza z atrakcji czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:30 do 16:00 (jednostki godzinne), każdy zainteresowany musi mieć ze sobą buty typu Adidas na zmianę (szkolne tenisówki będą ok). Druga z kolei oferuje narty biegowe, buty do nart biegowych, kijki oraz sanki dla najmłodszych przy sprzyjających do korzystania z nich warunkach atmosferycznych (śnieg, mróz). Korzystanie z obu jest bezpłatne pod warunkiem ukazania ważnej legitymacji szkolnej.

 

 

Ferie w Kinie Świt (Mały DKF)

Program Małego DKF-u co prawda nie do końca pokrywa się z czasem trwania ferii zimowych, ale warto wiedzieć, że od października ubiegłego roku do maja obecnego, w jego ramach możecie puścić swoje pociechy na darmowe seanse przygotowane specjalnie dla nich. Najbliższe projekcje to „Czarne Stopy” (16.02 godz. 12.30) i „Szopy w Natarciu” (2.03 godz. 12:30). Dom Kultury Świt znajduje się na Bródnie, przy ul. Wysockiego 11.

 

 

Ferie z Kulturą (Dom Kultury TuPraga)

Na czas ferii Dom Kultury Praga przygotował dla dzieci w wieku 7-13lat warsztaty plastyczne, kulinarne, architektoniczne, taneczne, wokalno-choreograficzne, DIY, projektowania, druku 3D i teletechniki. Na ten moment mamy informację, że miejsca się już skończyły, ale polecamy dowiadywać się telefonicznie czy któreś z nich się przypadkiem nie zwolniło. Dom Kultury znajduje się na rogu ulic Ratuszowej i B. Sawinkowa.

 

 

Animacje Pub Lolek

Jeden z najprzyjemniejszych pub`ów stolicy co weekend (przez cały rok, nie tylko w ferie) organizuje atrakcje dla najmłodszych, podczas których rodzicie mogą odpocząć przy ulubionej kawie i drugim śniadaniu. Odbywają się tu animacje, malowanie buziek, pokazy z klaunem w roli głównej i wiele, wiele innych. Nie brakuje tu również pop-corn`u i waty cukrowej. W najbliższy weekend tematami przewodnimi spotkań będą „All Fredka” (sobota) i „Klubik Domówka” (Niedziela). Atrakcje zaczynają się o 14:00 i trwają około dwóch godzin. Ul. Rokitnicka 20.

 

 

Udanej zabawy!