Najnowsza produkcja Larsa Von Tiera, nominowany do Oskara w pięciu kategoriach komedio-dramat stawiany obok kultowych „Nietykalnych”, kinowy horror, i dwie, zupełnie od siebie różne historie miłosne – jedna osadzona w Stanach Zjednoczonych, druga w Szwecji. Obiecujemy, ciężko będzie Ci się zdecydować!

Zobacz też: Resort Komedii - rozkład na luty

 

Dom, który zbudował Jack

Film, który swoją premierę miał pod koniec stycznia. Kolejne dzieło jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców ostatnich lat. Opowiada o mordercy, który przyrównuje swoje zbrodnie do dzieł sztuki. Pełen czarnego humoru, pięknych zdjęć i pytań, prowokujących długie dyskusje po zakończonym seansie. Jednym z nich brzmi: Czy najlepiej przemyślany akt okrucieństwa czy terroru może być określany mianem geniuszu? Jeśli jesteś łakomy intensywnych doznań i filozoficznych treści, ten film jest właśnie dla Ciebie.

Gatunek: Dramat

Premiera: Dawno za nami (18.01)

Reżyseria: Lars von Trier

 

Green Book

Opowieść dla wielbicieli lekkiego kina z przesłaniem. Fabuła została oceniana w latach, kiedy to w południowych stanach USA niewolnictwo względem rasowym było na porządku dziennym. Światowej sławy czarnoskóry muzyk ruszając w trasę wynajmuje drobnego cwaniaczka z Bronxu, jako swojego szofera i prywatnego ochroniarza. Pierwszy z nich to poukładany przedstawiciel klasy wysokiej, drugi – nieokrzesana głowa rodziny z włoskimi korzeniami. Koniecznie zobaczcie, jeśli lubicie płakać ze smutku, wzruszenia i śmiechu równocześnie.

Gatunek: Dramat, komedia

Premiera: 8.02

Reżyseria: Peter Farelly

 

Prodigy. Opętany

Klasyczny horror dla fanów nadprzyrodzonych sił z historią rodzinna w tle. Akcja toczy się wokół małego chłopca obdarzonymi nadzwyczajnymi zdolnościami, który stopniowo obnaża swoje mroczne oblicze. Rodzina, starając się pomóc sobie i dziecku podejrzewa opętanie, jednak okazuje się, że przyczyna leży zupełnie gdzie indziej. Pełen matczynych rozterek, troski i rosnącego napięcia, z Taylor Schilling („Orange Is The New Black”) w roli matki ośmiolatka.

Gatunek: Horror

Premiera: 15.02

Reżyseria: Nicholas McCarthy

 

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Historia afroamerykańskiej pary, która pomimo młodego wieku nie widzicie poza sobą świata. Sielanka niestety nie trwa długo, kończy się, gdy Fonny trafia do więzienia pod zarzutem gwałtu. Wiarygodne alibi i tłumaczenia nic nie znaczą w obliczu kolory skóry mężczyzny. Od teraz Tish zmuszona jest na nowo odnaleźć się w otaczającej jej rzeczywistości i sytuacji, w której się znalazła. Niespodziewana ciąża, niestety, nie ułatwia sprawy.

Gatunek: Dramat, komedia, romans

Premiera: 22.02

Reżyseria:  Barry Jenkins

 

Granica

Tina – celniczka z przystani promowej. Kobieta, której ani stwórca, ani rodzicie nie obdarzyli ani urodą, ani życiowym szczęściem. Nie znaczy to, że była nieudacznikiem – w pracy bardzo ją doceniano za umiejętność wykrycia przemytnika bez konieczności uprzedniego sprawdzania torby podróżującego. Sytuacja zmienia się, kiedy na swojej drodze spotyka mężczyznę, którego zamiarów nie potrafi rozpoznać. Jeśli liczysz na klasyczne love story, musisz wybrać inny tytuł.

Gatunek: Fantasy, Thriller, Romans

Premiera: 22.02

Reżyseria: Ali Abbasi

 

Udanego seansu!