W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie kuchnię meksykańską, japońską, libańską i europejską. Te knajpy serwują produkt na najlepszym poziomie, zarówno jakościowym jak i smakowym. Co jest w tym wszystkim zaskakującego? To, że są wegańskie. Sprawdźcie!

Zobacz też: Resturant week #Szanuj jedzenie. Festiwal czas zacząć!

Momencik

Kuchnia roślinna, oparta na meksykańskich przepisach? Brzmi, jakby się nie dało – a jednak się dało. W Momenciku zjecie pyszne buritto, chilli sin carne, które nie smakuje jak „con carne” tylko, że bez mięsa, różne wariacje na temat taco, i świetne nachos z dipami tworzonymi na miejscu. Zatrzymując się tu na obiad koniecznie dopełnijcie swój posiłek miejscową lemoniadą. Jest pysznie, niedrogo i niezwykle klimatycznie. Zajrzyjcie!

Gdzie? Ul. Poznańska 16

 

Vegan Ramen Shop

Ramen bez mięsa? Brzmi jak profanacja. W końcu ramen składa się z makaronu zatopionego w bulionie, gotowanym godzinami na mięsie i kościach. Poza tym – jak to tak, bez wkładki z boczku i jajka? Tak tak, my też tak marudziliśmy w myślach wybierając się tam po raz pierwsze. Za pewne nie zdziwicie się, jak powiemy, że zakochaliśmy się w wegańskim ramenie bez pamięci. Szczególnie, że nie mają żadnego problemu z zabieraniem do nich swojego czworonoga.

Gdzie? Ul. Finlandzka 12A i Kazimierzowska 43

 

Falafel Bejrut

Och, tych Państwa chyba nie musimy Wam przedstawiać. Tyle razy rozwodziliśmy się nad tymi pysznościami, że pewnie znacie nasze wywody na pamięć. Powtórzymy się po raz setny – serwują tu najwspanialszy falafel w Warszawie, jeśli nie w Polsce. Poza tym, co i raz zaskakują nas nowościami w menu. Dajmy na to, ich najnowsza propozycja – makmushi. Krzyżówka falafela i sushi. Genialne, nie uważacie?

Gdzie? Ul. Nowolipki 15 i Francuska 49

 

Veg Deli

To jest jedna z tych restauracji, której potrawy zaskakują na każdym etapie posiłku. Po pierwsze, kiedy widzisz je w menu, po drugie, kiedy po raz pierwszy zobaczysz je w całej swojej okazałości, po trzecie, w momencie w którym bierzesz je do ust. W Veg Deli serwują jedzenie piękne i tak pyszne, że dosłownie czuć serce, które ktoś włożył w jego przygotowanie. Szczególnie polecamy osobom, którym wydaje się, że kuchnia wegańska to tylko sałata, hummus i zamienniki mięsnych potraw.

Ps. Zdjęcie w tle pochodzi z ich fanpage`a

Gdzie? Ul. Radna 14

 

Youmiko Vegan Sushi

Sushi bez ryby, ale się porobiło. Nie oszukujmy się, osobom, spodziewającym się smaku surowych owoców morza w tym wypadku nie dogodzimy. Ale jeśli przyjdziemy tu z otwartą głową i nastawieniem sprzyjającym nowym doświadczeniom smakowym, osiągniemy pełnię satysfakcji. W Youmiko najpierw je się oczami. To co się tu wyczynia jest po prostu piękne wizualnie. Potem jemy normalnie i zachwycamy się fuzją unikatowych połączeń warzyw, owoców, glonów i ziaren. Jest naprawdę szalenie smacznie.

Gdzie? Ul. Hoża 62

 

Smacznego!