Rzemiosło w ostatnich latach trafiło w ręce młodych ludzi, którzy często pomimo braku wykształcenia w danej dziedzinie biorą na warsztat wszelkie naturalne materiały i używają ich w nowatorski sposób.

Współcześni rzemieślnicy projektują i wytwarzają, zarządzają swoimi markami, zajmują się marketingiem oraz obsługą mediów społecznościowych. Dziedziny rzemiosła się przenikają, a właściciele nowopowstałych manufaktur rzemieślniczych organizują warsztaty, podczas których można spróbować swoich sił w samodzielnym wytwarzaniu produktów rękodzielniczych.

Na szczęście dla młodych twórców związanych z nowym rzemiosłem tym zjawiskiem zainteresowały się media. Naturalnie bowiem współgra ono z popularną modą na mindfulness.

 

mówią na mieście


W kontekście mody na lokalność i slow life przedmioty wytwarzane przez młodych rzemieślników stanowią alternatywę dla szwedzkich składanych stolików i naczyń z półek hipermarketów. 

Powrót do rzemiosła to wynikowa wspomnienia dawnych czasów. Nowe rzemiosło to kultywowanie tradycji w nowoczesnym, odważnym wydaniu. 

Historie przedstawicieli nowego rzemiosła znajdziecie na stronie https://www.projektpracownie.pl/.

Dla nas to super zajawka, polecamy :)

 

Fotosy - Karolina Lewandowska, Radek Zawadzki.