W dniach 22-23 czerwca br. do Wielkopolski, a dokładnie 30 kilometrów od centrum Poznania, przybędzie Runmageddon. Najpopularniejszy w Polsce i najbardziej ekstremalny w Europie cykl biegów z przeszkodami po raz pierwszy zagości w sielskim, bo oddalonym od wielkomiejskiego zgiełku miejscu,  jakim jest Country Park „Pod Gajem” w Ceradzu Kościelnym.

- Szukaliśmy nowej, ciekawej lokalizacji, która z jednej strony będzie malownicza i miło będzie w niej spędzać czas. Z drugiej, rozglądaliśmy się za terenem, gdzie będziemy mogli popuścić wodze fantazji i przygotować nowe, zaskakujące trasy Runmageddonu. Country Park „Pod Gajem” jest bez wątpienia takim miejscem, gdzie zgotujemy prawdziwe, ekstremalne wyzwanie dla naszych Runmageddończyków. - mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki. 

Country Park „Pod Gajem” to hotelowo-rekreacyjny  kompleks położony na obrzeżach Poznania. Jego wyjątkowa lokalizacja pośród stawów oraz tuż przy niewielkim wzniesieniu nazwanym Górą Helenki pozwoli zaplanować malownicze trasy, z których startujący będą mogli podziwiać panoramę okolicy. - Teren Country Park jest niezwykle malowniczy, nawiązuje poniekąd do pięknej, polskiej wsi. Infrastruktura obiektu jest doskonała do organizacji wyjątkowych imprez: okolicznościowych, konferencyjnych, czy też właśnie sportowych. Cieszę się, że pierwszy w Wielkopolsce, dwudniowy Runmageddon odbędzie się właśnie tutaj. Jestem pewien, że korzystając z  możliwości, jakie daje nasz obiekt, jego infrastruktura oraz topografia terenu, Runmageddon w Country Parku będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego uczestnika. Nie możemy się doczekać startu imprezy. - mówi Maciej Prusiecki, właściciel Country Park „Pod Gajem”.

Runmageddon Poznań, nie tylko urzeknie lokalizacją, ale  także przyciągnie rodziny, biegaczy przeszkodowych oraz osoby, które po prostu lubią sportowe wyzwania i dobrą zabawę. Podczas tego wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie. Dla debiutantów przygotowana będzie trasa Runmageddonu Intro, czyli trzykilometrowy dystans z 15 przeszkodami. Na osoby o nieco większym apetycie na sportowe wyzwanie czekać będzie: Rekrut  - 6 kilometrowy bieg z 30 przeszkodami oraz Classic - najdłuższy, bo 12-kilometrowy odcinek najeżony 50 przeszkodami. Młodzież będzie mogła spróbować swoich sił pokonując dwukilometrowy Runmageddon Junior z 15 przeszkodami. Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z Runmageddonem Kids czyli jednokilometrową trasą z około 10 przeszkodami, przygotowaną specjalnie tak by każda ze startujących grup wiekowych mogła przeżyć niesamowitą przygodę. 

 

Tak było we Wrocławiu

 

Osoby, które chciałyby poczuć moc Runmageddonu mogą zapisać się do udziału w wydarzeniu poprzez stronę internetową.

Zapisy online potrwają do 20 czerwca 2019 roku do godziny 15:00, zaś osoby, które będę chciały spontanicznie decydować się na bieg, będą mogły zakupić pakiet startowy na miejscu wydarzenia. Ceny pakietów startowych wahają się od 39 złotych za Runmageddon Kids przez 129 złotych za formułę Intro po 239 złotych za najdłuższy bieg Classic.