Zobacz też: Polowanie na łosia w Teatrze Imka

Wybór nie należał do najłatwiejszych. Kierowaliśmy się opiniami internautów, zajętymi miejscami w popularnych rankingach, okolicą, wystrojem wnętrz, oraz oryginalnością hoteli. Wiadomo, przy tych cenach najwyższa jakość obsługi, wygoda i czystość pokoi to absolutny standard. Do tego dochodzą cechy indywidualne kompleksów, ich wyposażenie i oferta. Staraliśmy się wybrać do tego zestawienia pięć różnych, unikalnych, momentami kultowych czy innowacyjnych polskich obiektów hotelowych. Oto i one:

 

H15 Boutique Hotel – Warszawa

Wypoczynek w mieście, czy służbowy wypad? Niezależnie od potrzeb, hotel H15 sprawdzi się doskonale. XIX-to wieczna kamienica mieszcząca 47 nowoczesnych pokoi, kameralna atmosfera i świetna lokalizacja (hotel usytuowany jest w ścisłym Centrum stolicy). Wnętrza są eleganckie, zawierają mocne akcenty kolorystyczne i współczesny design. Znajdziecie tu również dobrze wyposażoną, przeszkloną siłownię, oraz gabinet SPA oferujący szeroki zakres usług kosmetologicznych i pielęgnacyjnych. W ofercie również masaż i makijaż.

 

Gdzie? Ul. Poznańska 15, Warszawa

Zakres cen za noc: ok. 470 (dwuosobowy Standard) – 2 670zł (Penthouse)

www: H15 Boutique Hotel 

 

 

Radisson Blue Resort – Świnoujście

Gigantyczny i zarazem pierwszy w Świnoujściu hotel o randze 5-ciu gwiazdek. Mieści się pomiędzy nadmorską promenadą i plażą, od której oddalony jest zaledwie o 50m. Na terenie obiektu znajdzie 340 pokoi, z czego większość onieśmiela przepięknym widokiem na morze, dwie eleganckie restauracje, kawiarnię z otwartym tarasem na 13-tym piętrze, lobby bar, klub muzyczny oraz strefę wellness, w tym „basen z wrażeniem nieskończoności” i saunę z widokiem na morze z dachu hotelu. W cenie godzina gratis w pobliskim Baltic Park Molo Aquapark.

 

Gdzie? Al. Baltic Park Molo 2, Świnoujście

Zakres cen za noc (sprawdzane poza sezonem letnim): ok. 560 (dwuosobowy Superior) – 1910zł (czteroosobowy Suite)

www: Radisson Blue Resort Świnoujście 

 

 

Hotel Stary – Kraków

„Budynek Hotelu Stary został przysposobiony ze zniszczonej XIV-wiecznej kamienicy. W czasie przebudowy zadbano o zachowanie możliwie wielu elementów historycznych, dzięki temu w hotelu możemy zobaczyć elementy kilku stylów architektonicznych: od gotyku, poprzez renesans i barok, aż po klasycyzm.” – pisze właściciel na stronie hotelu. Faktycznie, fotografie kupiły nas do cna i już wiemy, gdzie musimy się zatrzymać się przy najbliższej wizycie w Krakowie. Poza wywołującym dreszcze ekscytacji wystrojem znajdziecie tu strefę wellness & spa, wyposażoną m.in. w grotę solną, basen umieszczony w piwnicy budynku, czy tzw. suchą, fińską saunę.

 

Gdzie? Ul. Szczepańska 5, Kraków

Zakres cen za noc: ok. 840 (dwuosobowy Standard) – 1910zł (Luxury Suite)

www: Hotel Stary 

 

 

Sofitel Grand Hotel – Sopot

Najbardziej kultowy i bez wątpienia najpopularniejszy przedstawiciel tej kategorii. Moloch, stojący niemalże naprzeciwko sopockiego molo niejednokrotnie pojawiał się w literaturze, sztuce filmowej,  czy utworach muzycznych. Jego historyczne wnętrza są w całości inspirowane stylem francuskim, podobnie jak kuchnia, serwowana w hotelowej restauracji Art Deco. Znajdziecie tu aż 126 (w tym 42 apartamenty) pokoi, niezwykle fotogeniczny bar oraz strefę „GRAND SPA I SOFIT”, a w niej: basen z widokiem na morze, siłownię, saunę suchą, hammam, łaźnię turecką, masaże oraz zabiegi relaksacyjno-pielęgnujące na twarz i ciało.

 

Gdzie? Ul. Powstańców Warszawy 12/14, Sopot

Zakres cen za noc: ok. 700 (dwuosobowy Classic bez balkonu) – 1500zł (apartament Junior Suite z balkonem od strony morza)

www: Sofitel Grand Hotel 

 

 

Blow Up Hall 5050 - Poznań

Prawdziwa perełka. Ten hotel jest częścią kompeksu Stary Browar w Poznaniu. Wyróżnia go design i dbałość o szczegóły – Blow Up Hall skutecznie łączy ze sobą sztukę i biznes. Efektownie zaprojektowany, awangardowy wręcz, prezentuje dzieła światowej sławy artystów. Posiada 22 pokoje dzielące się na cztery kategorie, bar i restaurację. Co ciekawe, pokoje w Blow Up nie mają numerów, nie znajdziecie tu również recepcji – wszystko obsługiwane jest przy pomocy iPhone`a, któryego otrzymujecie w momencie przekroczenia progu hotelu. Znajdziecie w nim również informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się w mieście oraz przewodnik po Starym Browarze i samym hotelu.

 

Gdzie? Ul. Kościuszki 42, Poznań

Zakres cen za noc: ok. 410 (dwuosobowy Deluxe Boutique) – 1150zł (Apartament Butikowy)

www: Blow Up Hall 5050 

 

 

A Wy, gdzie byście najchętniej wyskoczyli? Zgadzacie się z naszym wyborem?

 

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnych fanpage`y opisywanych hoteli.

Ceny podane w artykule pochodzą z serwisu Booking.com i są wyłącznie orientacyjne. Oferta może znacznie różnić się od podanej w zależności od miesiąca, okresu, jaki pozostał do wyjazdu i ilości osób, które chcemy zakwaterować.