Zaskoczeni? Nie tak dawno, bo kilka miesięcy temu, mówiło się głównie o tym, że jeśli Nocny Market wróci, to raczej nie na Dworcu Głównym. Rewitalizacja stacji miała poskutkować zamianą peronu w teren budowy. Na szczęście, prace budowalne nie zdążyły uwielbianego peronu, a dzięki temu oraz uprzejmości PKP SA, PKP Polskich Linii Kolejowych SA, Trakcji PRKiI oraz Stacji Muzeum, kojarząca się z wakacjami, najbardziej street food`owa miejscówka w Warszawie powraca z bonusowym sezonem. Nie przegapcie tego, następnego razu na Głównym może nie być!

Zobacz też: Piąte ogłoszenie line-upu Audioriver 2019

 


 

Nocny Market otworzył się w 2016 roku i był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Zawieszony w unikalnej, industrialnej przestrzeni dawnego peronu dworca Warszawa Główna Osobowa w długie, letnie wieczory raczył swoich gości uliczną kuchnią (i wariacjami na jej temat) z przeróżnych zakątków świata. Za swój pierwszy sezon wyróżniony został w plebiscytach: Best Of Warsaw – Warsaw Insider (kategoria: Game Changer), Nocne Marki – Aktivist (kategoria: Miejsce Roku) oraz nominowany do Wdech 2016 – Co Jest Grane24 (Miejsce Roku) i Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy (Najlepsze Wydarzenie Architektoniczne). 

 


Już po pierwszym sezonie, Nocny Market wpisał się w gastronomiczno-rozrywkową mapę stolicy, przyciągając co weekend tysiące gości w każdym wieku, zarówno mieszkańców, jak i rzesze turystów. Towarowa 3 – to właśnie pod tym adresem znajdziecie wspomniany wyżej nieczynny peron, a na nim, jak najbardziej czynne targowisko kultury i dobrego smaku. Organizatorzy wypełnili platformę po brzegi punktami miejskich usług i wystawami sztuki. Tradycyjnie nie zabraknie wśród nich mini studia tatuażu, barber shop`u i konsoli. Bonusowy sezon wypełnią też pop-upy, koncepty blogerów kulinarnych i wizyty znakomitych szefów kuchni.

 


A propos kuchni - w końcu to ona jest główną atrakcją Nocnego Marketu – jak już zapewne wiecie, serwowana jest wprost od znanych restauracji czy food-truck`ów specjalizujących się w street food`zie. Spotkacie tu stałych wystawców minionych edycji, ale też wiele nowych twarzy i dań. Tegoroczną edycję otworzą m.in.: Supperlardo, El Puertito, Mąka i Woda, Night Burger, Łowcy Syren, The Cool Cat, Langosze, Brasil On The Plate czy Dogidog. Wróci też Stacja Azja, czyli stoiska z oryginalną kuchnią azjatycką.

 


Na Nocny zaglądajcie w drugiej połowie tygodnia w godzinach wieczornych (czwartek 17:00-24:00, piątek/sobota 17:00-1:00, niedziela 16:00-23:00). Dla przypomnienia: na peronie starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa, przy ul. Towarowa 3.  

 


Do kiedy? Do czasu, gdy prace budowalne nie posuną się na tyle daleko, by objąć peron, z którego znacie Nocny Market. 

 

Bonusowe kolacje na Głównym nadciągają! Do zobaczenia!

 

  • Piątek 17 maja 17:00-1:00
  • Sobota 18 maja 17:00-1:00
  • Niedziela 19 maja 16:00-23:00

 

 

To się może przydać: