Zobacz też: Przed nami kolejna odsłona H&M festiwalu Loves Music

Piątek, 17.05

Wielkie Otwarcie Ogrodu ISKRY

To już teraz. Jedna z najlepszych imprezowych przestrzeni pod chmurką budzi się z zimowego snu. Zabierajcie ze sobą znajomych i wpadajcie na imprezę, na którą czekaliście całe lato. Za DJ`ką staną: I Say Mikey, Kuvau, DJ PUNCHLINE, Niko P i DJ Panda. „Oprócz muzycznych uniesień, na wszystkich przybyłych gości czekać będzie basen, wygodne leżaki, bujna przyroda i bar uzbrojony w pyszne drinki oraz przygotowanych na wszystko barmanów!” – piszą organizatorzy. Do 23:00 Ci, którzy wpiszą się na listę FB na czas wchodzą za free, reszta płaci dyszkę.

ISKRA Pole Mokotowskie, Wawelska 5

Start: 21:00

 

 

Przyjaciele na całe życie | 6. urodziny barStudio

A Wy, jak blisko jesteście z barem Studio? Już w najbliższy piątek kultowa warszawska miejscówka obchodzi swoje szóste urodziny. Tańce przed Pałacem Kultury do rana? Koniecznie! Zagrają DJ Czubak z charakterystycznym dla siebie, różnorodnym repertuarem z naciskiem na hity minionych dekad, oraz jego przyjaciele, a wśród nich: Milena - mamma queerowych imprez randkowych, B'Fairy - nasyca swoje sety energetycznym popem bez zbytniego szufladkowania gatunków i Sam Karol, który oddycha ładnymi melodiami i lubi tłuste bity. Wstęp bezpłatny.

barStudio, Plac Defilad 1

Start: 22:00

 

 

Hello Johnnie / Rooftop PARTY

Następna w kolejce jest impreza w podobnym klimacie – również na powietrzu. Tym razem jednak mamy do czynienia z dachem trzydziesto-dwu piętrowego wieżowca. Jeśli macie więc ochotę na zabawę z najwyższej półki, koniecznie sprawdźcie The View Warsaw. Ten wieczór upłynie pod znakiem marki Johnnie Walker i najlepszej muzyki. O to drugie zatroszczą się Drey Chill i HANNA BERNARD. Regularna cena wejściówki to 30zł, ale są szanse, by wejść za darmo – do 23:00, jeśli „weźmiecie udział” w facebook`owym wydarzeniu oraz pod koniec imprezy, między 3:00 a 4:00.

The View Warsaw, Twarda 18

Start: 22:00

 

 

Sobota, 18.05

Płać ile chcesz za bilet do teatru

Już w najbliższą sobotę odbędzie się prawdziwo święto fanów teatru, oraz tych, którzy się wybierają, ale jakoś nie mogą znaleźć okazji. Tytuł akcji  „Płać ile chcesz za bilet do teatru” możecie rozumieć dosłownie – tego dnia to Wy decydujecie, ile chcecie zapłacić za wejściówkę. Na ten moment swoje spektakle oferuje aż 23 warszawskie teatry, a wśród nich IMKA, Powszechny, Polonia, Capitol i scena Centrum Zarządzania Światem. Zapoznajcie się listą tytułów i dat i lećcie czym prędzej do Kiosku Kultury. Szansa na zakupienie biletu w wybranej przez siebie cenie potrwa cały dzień, jedna osoba może zakupić max. 2.

Kiosk Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 7

Start: 10:00

 

 

Noc Muzeów w Warszawie 2019

Tego wydarzenia raczej nie musimy nikomu przedstawiać. Aby dowiedzieć się, do jakich rozmiarów urosło przez szesnaście kolejnych lat wystarczy zajrzeć w liczący aż 120 stron informator. Muzea, galerie sztuki, domu kultury, a nawet ministerstwa, sądy, uczelnie czy archiwa otworzą swoje drzwi by przyjąć, całkowicie za darmo, wszystkich zainteresowanych nocnym zwiedzaniem. Jak co roku, w ramach trwania Nocy Muzeów uruchomione zostaną specjalne, bezpłatne autobusowe linie muzealne. Uzbrajajcie się w parasole i w drogę!

Start: 19:00

 

 

BAM Pres. Mark Knight / Tube & Berger / Chus + Ceballos

Bedzię się działo. To już w ten weekend, na scenie kultowego, warszawskiego Teatru Palladium stanie sam Mark Knight – brytyjski DJ specjalizujący się w muzyce elektronicznej oscylującej wokół gatunku house. Wraz z duetami Tube & Berger oraz Chus & Ceballos przez całą noc, bo do 6:00, będą przenosić warszawską publikę w inny, magiczny świat. Włóżcie wygodne buty, bo szkoda byłoby przy takiej okazji po prostu stać! Bilety z ostatniej puli kosztują 119zł, chyba, że wolicie miejsca na antresoli – w tym wypadku 200zł.

Palladium, Złota 9

Start: 21:00

 

 

Niedziela, 19.05

Slow Weekend x Slow Festival

Bądźmy slow nie tylko w weekendy, jednak ten najbliższy będzie nim zwłaszcza. Centrum Praskie Koneser zaprasza na wyjątkowe targi, połączone z przeglądem zespołów muzycznych. Całe wydarzenie przepełnione będzie street-food`em oraz modą, kosmetykami, elementami wyposażenia wnętrz, asortymentem dla dzieci i innymi, przydatnymi w życiu codziennym „dynksami” tworzonymi przez polskich projektantów w rytmie slow. Wstęp darmowy.

Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

Start: 11:00

 

 

Spotkanie z Lvem Manovichem

Jeśli interesują Was nowe media i ciekawi Was to, w jaki sposób oddziałują na człowieka oraz to, czy współczesne, digitalowe twory to już sztuka, czy jeszcze nie, zajrzyjcie w niedzielę Laboratorium CSW na spotkanie z jednym z najważniejszych teoretyków kultury cyfrowej. Spotkanie odbędzie w ramach finisażu wystawy Janka Simona „Syntetyczny folklor”, a jego temat przewodni brzmi: „Estetyka sztucznej inteligencji”. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim, Centrum Sztuki Współczesnej nie przewiduje tłumacza. Udział w spotkaniu bezpłatny.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Start: 16:00

 

 

Żarcie Na Kółkach: Dzień i Noc Food Trucków

Te food-trucki co prawda wylądują na Placu Defilad już w Noc Muzeów, ale obiecujemy, że do niedzieli wieczór zostaną. Na pewno sprawdzą się jako zbawiciele, którzy po udanej, długiej nocy zaserwują Wam ciepły śniadanio-obiad. Znajdziecie tu cały przekrój „żarcia na kółkach”: „Od większych i mniejszych samochodów, poprzez przyczepy, rowery, skutery i wszystko to, co karmi i poi na kółkach.” – piszą organizatorzy. Niedzielny spacer i jedzenie z food-trucka. Brzmi jak plan.

Pałac Kultury i Nauki Warszawa, Plac Defilad 1

Start: 12:00

 

 

Do zobaczenia!

 

Zdjęcie w tle pochodzi z fanpage`a Noc Muzeów w Warszawie