30 kwietnia we Wrocławiu wystąpią między innymi Nonkeen & Nils Frahm, Jazzanova & Paul Randolph, Leszek Możdżer czy Tomasz Stańko.

Wrocławski festiwal jazzowy to jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych, odbywa się od 1964 roku i pełni znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. Każdego roku, wiosną organizatorzy prezentują najciekawszych artystów i wydarzenia jazzowe ze świata, z uwzględnieniem szerokiego spectrum gatunków jazzowych.


Jazz, Wrocław


Odbywający się od 1964 roku we Wrocławiu festiwal Jazz nad Odrą to jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce, który pełni znaczącą rolę na rodzimej scenie muzycznej. Każdego roku wiosną prezentujemy najciekawszych artystów z kraju i zagranicy oraz wydarzenia jazzowe z całego świata z uwzględnieniem szerokiego spectrum gatunków jazzowych. Jednocześnie, od zeszłorocznej edycji staramy się łączyć dobrze znane tradycje muzyczne ze świeżą wizją naszego Dyrektora Artystycznego – Leszka Możdżera, wybitnego polskiego muzyka jazzowego. Dodatkowo, ważnym elementem każdej edycji festiwalu jest konkurs na Indywidualność Jazzową, najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs jazzowy w Polsce, który przez lata wyłonił wiele znakomitych nazwisk obecnie dobrze znanych na polskiej scenie muzycznej.