animalove warszawa targi dla zwierząt mówią na mieście

 

Wstęp na targi i na wszystkie wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

 

Zapraszamy na wykłady i rozmowy:

11.30  Przewodnik spacerowy - czyli jak wyjść z psem na idealny spacer?- behawiorystka Zosia Zaniewska, prowadząca swoją psią szkołę Psiedszkole, opowie jak zrobić naszemu psu idealny spacer. Poruszymy temat ciągnięcia na smyczy, zjadania śmieci oraz szczekania na inne psy.

 

12.00 Ala Milewska, behawiorystka i  autorka projektu „Co mówi pies”, współpracująca na codzień z portalem „pies na urlopie” - opowie o psiej komunikacji i na podstawie filmów pokaże nam, jak często mylimy się w jej interpretacji.

Na wykładzie dowiemy się: Jak psy mówią i jak je dobrze rozumieć? Po czym poznać, że pies jest zestresowany, zły, radosny, niepewny, podekscytowany?

 

13.30 Nina Sieniarska z Fundacji Koty Z Grochowa opowie nam w jakim wieku kociak powinien trafić do domu i dlaczego, jakich błędów uniknąć w opiece nad kociakiem, jak przygotować dom na pojawienie się kota?

14.30 Lab rescue - adopcje zwierząt laboratoryjnych, opowie o adopcji zwierząt laboratoryjnych: szczurów, myszy, świnek morskich i królików.

15.00 Do góry kotami - Joanna Szopińska opowie o domu bezpiecznym dla kota. Na co zwrócić uwagę na co dzień i przed wyjazdem, aby kot był bezpieczny?

16.00 ABC Żywienia kotów Surowe kotki - Agnieszka Cholewiak-Góralczyk  dietetyk psów i kotów opowie o zdrowym żywieniu kotów. Z tego wykładu dowiesz się jak prawidłowo żywić swojego kota, co powinno znaleźć się w jego misce, co mu służy, a co szkodzi. Omówimy wady i zalety różnych modeli żywienia, aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla swojego kota i dla siebie. Dowiesz się też, co świadczy o tym, że Twój kot to 100% mięsożerca, który nie potrzebuje w swojej diecie żadnych węglowodanów.

 

17.00 Pruszkowski Dom Tymczasowy - Agnieszka Marks - opowie jak znaleźć dla siebie kota idealnego i jak przygotować się do adopcji? Na wykładzie dowiecie się:

- gdzie szukać dla siebie kota?

- jakimi kryteriami kierować się w wyborze kota, by stworzyć duet idealny?

- jakie są potrzeby kota w domu i w jaki sposób o nie zadbać?

- czego się spodziewać w ciągu pierwszych dni z kotem i jak pomóc mu się zadomowić?

- jak komunikuje się kot i jak się z nim zaprzyjaźnić?

- najczęściej popełniane błędy  - jak ich unikać?

 

17.30  Licealiści z Kozienic  opowiedzą o swojej pracy „Z Zielonym pomagasz, ratujesz- zwierzęta adoptujesz”. Młodzi ludzie uświadamiają lokalną społeczność o potrzebie i wadze adopcji oraz pomocy bezdomnym zwierzętom.