Wśród dań serwowanych w żoliborskiej restauracji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zarówno osoby jedzące mięso, jak i wegetarianie, miłośnicy owoców morza, ale też
i najmłodsi smakosze, z myślą o których zostało przygotowane specjalne menu dziecięce.

Menu Trattorii Rucola zostało specjalnie przygotowane przez szefa kuchni i rodowitego Włocha Francesco Pisaniego, którego specjalnością jest łączenie tradycyjnej włoskiej kuchni z nowoczesnymi trendami.

Na dużą uwagę w żoliborskiej restauracji zasługuje pizza o cienkim spodzie i pełnym, aromatycznym smaku z przeróżnymi składnikami (od tradycyjnych propozycji jak Margherita czy Peperoni po nieco bardziej wyszukane Gamberi z krewetkami czy Tartufo z szynką Prosciutto Crudo, grillowanym bakłażanem i pastą truflową). 

Będąc w Trattori Rucola przy Placu Inwalidów warto także skusić się na prawdziwe włoskie makarony (np. Pacceri Della Contadina – makaron paccheri z kremowym sosem z sera Gorgonzola, prażonym włoskim boczkiem i zielonymi szparagami czy tradycyjne Spaghetti Bolognese). W ofercie nie brakuje także słynnych włoskich deserów jak Panna Cotta czy Tiramisu, a także sufletów, musów oraz deserów lodowych. Całość karty doskonale uzupełnia szeroka gama włoskich win i innych alkoholi, a także polskich piw regionalnych. 

Zgodnie z tradycją wypracowaną w pozostałych czterech lokalach pod szyldem Trattoria Rucola, i na Żoliborzu stała karta będzie uzupełniana o dania sezonowe, m.in. ze szparagów, owoców morza czy dyni.

Karta żoliborskiej Trattorii stworzona została z myślą zarówno o osobach szukających ciekawej propozycji na lunch, smaczny obiad, romantyczną kolację tylko we dwoje, ale także o rodzinach z dziećmi, ponieważ oprócz menu i kącika dziecięcego, lokal oferuje także weekendowe zabawy z animatorką.

 

Trattoria Rucola – Pl. Inwalidów 10, Żoliborz

Czynne codziennie w godzinach 12.00 - 22.00

 

Pozostałe restauracje Trattoria Rucola:

 

  1. ul. Francuska 6, Saska Kępa
  2. ul. Miodowa 1, Stare Miasto
  3. ul. Krucza 6/14, Śródmieście
  4. ul. Klimczaka 1, Wilanów