Warsaw Improv Festiwal to wydarzenie, które już w najbliższym tygodniu zaprezenuje stołecznej widowni najbardziej różnorodne spektakle improwizowane z Polski i ze świata. Jeśli jeszcze nie spotkaliście się z komedią improwizowaną i nie bardzo wiecie o co chodzi, śpieszymy z wyjaśnieniem. Grupa komików, na żywo, na oczach publiczności wymyśla scenariusz i gra tworzone na bieżąco historie. Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych jest to podstawowa forma działalności komediowej, podczas gdy w Polsce rozwija się od około 10-ciu lat.

Spektakle improwizowane są jak butla z tlenem – pozwalają wziąć oddech od rzeczywistości, spojrzeć na wszystko z dystansem, pozwolić sobie na absurd i nieformalną atmosferę – tłumaczy Agnieszka Matan, komiczka – współorganizatorka festiwalu reprezentująca Resort Komedii. Myślę, że względu na piwniczny charakter spektakli improwizowanych większość osób nawet nie wie, jak prężnie działa środowisko komediowe w naszym mieście. Jeżeli nigdy nie byliście na spektaklu improwizowanym to jest najlepsza okazja, żeby to zmienić! – przekonuje.

Podczas trwania festiwalu, w Resorcie Komedii, na wszystkie spektakle obowiązuje bezpłatny wstęp. Drugą scenę znajdziecie natomiast w Kinie Muranów, w którym odbędą się przedstawienia biletowane. Bilety i karnety zdobędziecie TUTAJ

 

 

Większość spektakli odbędzie się w języku polskim, jednak jako, że specjalnie na tę okazję przybędą do Polski goście z zagranicy, część z nich poprowadzonych zostanie w języku angielskim. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji WIFe będą m.in. : legendarne Orange Tuxedo z LA, brawurowe GLB z Berlina, hit zeszłego roku, czyli Jinx z Bukaresztu. W repertuarze festiwalu znajduje się ponad 50 spektakli, nie dziwi więc, że przybiorą one różne formy, takie jak improwizowane musicale, audycje radiowe, spektakle inspirowane filmami i serialami, czy tworzony na żywo przez grupę Klancyk poemat dygresyjny.

zobacz też: Instalacje artyczne na Instytut Festiwal Music & Art

 

Warsaw Improv Festival to także wydarzenia towarzyszące. Już dziś, 9 czerwca odbędzie się Rozgrzewka. Komicy i komiczki zapraszają na przejażdżkę tramwajem na trasie Plac Narutowicza - Zajezdnia Kawęczyńska. Pasażerów czeka podróż pełna śmiechu i improwizowanych historii o Warszawie w wykonaniu Wojtka Fiedorczuka i Marty Iwaszkiewicz. Jeżeli marzyliście kiedyś o równie absurdalnej podróży, jak w „Rejsie”, powinniście znaleźć się na pokładzie tej kolejki. W ramach rozgrzewki przed festiwalem organizatorzy zapraszają na Plac Zabaw nad Wisłą na bezpłatne spektakle – o 16:00 – Nikt Nic Nie Wie – spektakl familijny, o 19:00- The Musicals.

 

 

Kolejnym bardzo ciekawym punktem programy jest debata na Uniwersytecie SWPW, pt. „My – innowacyjne formy budowania wspólnoty”. A gdzie w tym wszystkim improwizacja? Techniki i narzędzia improwizacji teatralnej są podstawą dobrej komunikacji w zespołach, przez co bardzo często wykorzystywane są przez trenerów, psychologów i nauczycieli. Podczas debaty wraz z zaproszonymi gośćmi będzie można porozmawiać na tematy około-impowizacyjne, m.in.: jak obecnie można budować trwałe połączenie w grupach ludzi dorosłych i dzieci na bazie zasad psychologii pozytywnej i improwizacji teatralnej. Tematyką forum mogą być szczególnie zainteresowane osoby, które zajmują się psychologią, edukacją dzieci i dorosłych, coachingiem oraz stosowaną improwizacją teatralną.

 

 

Zainteresowani? Pełen program Warsaw Improv Festiwal znajdziecie pod adresem https://festival.warsawimprov.pl/schedule/

Bilety oraz karnety wciąż dostępne! Szukajcie tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/warsaw-improv-festival,726/karnet-na-warsaw-improv-festival-2019,11586?eventId=153641#

Koniecznie zajrzyjcie też na wydarzenie: https://www.facebook.com/events/641361432961275/

 

Do zobaczenia na widowni!