ZACZNIJ od grzesznych przyjemności z czytania!

Każdy pisarz i pisarka są też czytelnikami, wiadomo. Ale po jakie lektury sięgają, gdy nikt nie patrzy? Całą prawdę o literaturze lekkich obyczajów, czytadłach kibelkowych, poradnikach szczęśliwego oddechu oraz małych zdradach dokonywanych w imię bezwstydnej rekreacji opowiedzą Krzysztof Varga, Michał Rusinek i Gaja Grzegorzewska.

piątek // 22.06 // 16.00 // CENTRUM ŁOWICKA

 

BĄDŹ ŁAJDAKIEM w dobrym towarzystwie!

Wychyl kieliszek zimnej wódki za pamięć o powojennych twórcach i intelektualistach, którzy pili dużo, a zakąszali rzadko. Sylwia Chutnik, doktorantka-abstynentka w dziedzinie kulturoznawstwa, porywająco opowiada o tym, jak, z kim i gdzie łajdaczyły się literackie elity w pierwszych latach PRL.

sobota // 22.06 // 14.00 // MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

 

POSŁUCHAJ SZYMBORSKIEJ, HITLERA I JEZUSA przemawiających na żywo!

Przyjdź do ogrodu na tyłach powojennej willi i poczuj, że głos ma wielką moc. Aktorzy interpretują mowy wszech czasów, odsłaniając talenty oratorskie, propagandowe i liryczne najpotężniejszych ludzi w dziejach. Poruszające widowisko z udziałem Janusza Chabiora, Aleksandry Justy i Wojciecha Chorążego wzmocni muzyka Hanny Klepackiej.

sobota // 22.06 // 20.00 // MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
 

BĄDŹ REKORDOWYM CZYTELNIKIEM i przeczytaj coś raz a porządnie!

Rozpoczynasz trzy książki naraz i żadnej nie możesz skończyć? Wciąz brakuje Ci czasu, a stosy tytułów rosną na półkach razem z wyrzutami sumienia? Mamy coś w sam raz! Przyjdź, przyprowadź przyjaciół, ciocię albo psa. Wybierz z archiwum kwartalnika PRZEKRÓJ genialne opowiadanie Lema, Mrożka albo Profesora Tutki, połóż się na leżaku i przeczytaj wreszcie coś do końca. Razem celebrujemy czytanie bez ciśnienia i na miarę możliwości!

niedziela // 23.06 // 12.00 // CENTRUM ŁOWICKA

 

POROZMAWIAJ O TYM SAMYM, ale z trojgiem różnych pisarzy!

Posłuchaj trzech rozmów na ten sam temat. W tryptyku niespiesznych rozmów udział weźmie troje autorów. Każdego pytamy o trzy wielkie sprawy: miłość, wolność i przemijanie. Korzystamy z ich życiowej mądrości, a przy okazji sami zastanawiamy się, jak to z nami jest. 

niedziela // 23.06 12.00 MAREK BIEŃCZYK – BIG BOOK CAFE 
14.00 JOANNA BATOR – CENTRUM ŁOWICKA 
16.00 ADAM ZAGAJEWSKI – MUZEUM BRONIEWSKIEGO