Self service gelateria to zupełnie nowy pomysł na podawanie i jedzenie lodów. Wszystko polega na tym, że każdy nakłada je sobie sam, decyduje o tym jak duża ma być porcja i jakie smaki chce zobaczyć w rożku lub kubeczku. Płaci się w zależności od tego, ile waży ostateczna porcja. Koncepcja „self service ice cream” przybyła z Włoch, gdzie stoiska tego typu cieszą się dużą popularnością. W Polsce jest to nowość, a otwarta lodziarnia jest w stolicy pierwszą tego typu. 

Ciężko jest znaleźć osobę, która nie lubiłaby słodyczy, a zwłaszcza lodów, ale w kwestii smaków każdy ma swoje własne upodobania. Jeden woli lody truskawkowe, inny kremowo - śmietankowe, a jeszcze inny orzeźwiające sorbety. W Ice Dream można wybierać zarówno spośród smaków tradycyjnych i dobrze znanych, ale też bardziej egzotycznych, takich jak: vege mango, banan czy zielona herbata. Jest też czarna wanilia, niebieskie migdały, a nawet wata cukrowa i tęczowy jednorożec. Idealnego włoskiego loda tworzy się w czterech krokach: wybiera wafelek, komponuje smaki, posypuje dodatkami, a następnie waży przy kasie. 

- Składniki, z których wytwarzamy nasze lody trudno znaleźć w Polsce, dlatego lwią część sprowadzamy bezpośrednio z Włoch. Dzięki temu możemy zaoferować całą paletę niespotykanych smaków i kolorów. Dodatki takie jak: kuleczki z jadalnego brokatu, świeże owoce, wiórki czekolady czy kolorowe posypki zamieniają nasze lody w tworzone własnoręcznie dzieła sztuki. Aż prosi się, by na koniec zrobić zdjęcie i pochwalić się znajomym – tłumaczy Jakub Szeliga, który razem z żoną założył lodziarnię Ice Dream.

 

lodziarnia warszawa lody mówią na mieście

 

Gelateria na razie dostępna jest tylko w warszawskiej galerii Arkadia, właściciele mają jednak w planach otwieranie kolejnych punktów. Już teraz miejsce staje się coraz bardziej popularne wśród rodzin z dziećmi czy par, które trafiają tu po wyjściu z kina lub sali zabaw. Poza lodami można tutaj napić się także świeżo wyciskanych soków oraz popularnych rodzajów kawy. Bajkowy wystrój, zaskakujące smaki oraz cała paleta dodatków sprawiają, że lodziarnia podbija również serca młodzieży.

 

lodziarnia warszawa mówią na mieście

 

-  Ice Dream udowadnia, że lody mogą być nie tylko smaczne, ale i piękne. Co więcej, nasze lody okazują się też niesamowicie fotogeniczne. Co rusz słyszymy opinie, że jesteśmy bardzo instagramowi. Trzeba przyznać, że coś w tym jest, kiedy patrzymy na kolejnych klientów, którzy przed spróbowaniem loda najpierw robią mu zdjęcie – mówi założyciel lodziarni, Jakub Szeliga. – Nasz pomysł na włoskie lody to przede wszystkim świetna zabawa i pozytywne emocje dlatego chcemy, by nasi goście podchodzili do nich na luzie i z uśmiechem na twarzy – dodaje Jakub Szeliga.

Lodziarnia otwarta jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 10 – 20, w piątki i soboty od 9 do 23, a także w każdą niedzielę między godziną 10 a 21. Gelateria Ice Dream znajduje się na I piętrze CH Arkadia przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie.