ZOBACZ TEŻ: POLSKA SCENA MUZYCZNA ZYSKUJE NOWĄ OSOBOWOŚĆ - KYÖKU

Jarocin Festiwal

13-14.07.2019, Jarocin

Jeden z najbardziej legendarnych festiwali zestawienia. Za jego początek uznaje się rok 1980, co dowodzi, że poza tym, jest też najstarszy. Pokolenie naszych rodziców kojaży go z wolnością, odskocznią od szarej rzeczywistości za czasów PRL-u i głosem młodzieży, a szczególnie subkultur. Od początku istnienia Uczestniczą w nim praktycznie wszystkie czołowe polskie (i nie tylko) zespoły grające punk rocka, rocka, heavy metal, bluesa i reggae. Debiutowali tu T.Love, Dżem, Hey, Acid Drinkers, Oddział Zamknięty i Dezerter. W tym momencie często można spotkać tu całe rodziny rozkochane w klimacie festiwalu, które podczas tegorocznej edycji usłyszą tu m.in. Róże Europy, Renatę Przemyk, Lemon, Happysad, Grubsona i Kasię Kowalską. 

Bilet jednodniowy - 79zł

Karnet 2 dni - 139zł

 

 

Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko

17-20.07.2019, Giżycko

To już osiemnasta edycja największego polskiego święta kultury hip-hop! W festiwalową tradycję wpisały się już na stałe zacięte zawody freestyle`owe, a także koncerty lokalnych wykonawców, z oddaniem supportujących headlinerów imprezy. - piszą organizatorzy na stronie festiwalu. MHHF to trzy dni wypełnione pozytywna energią, szczerą muzyką i magiczną atmosferą mazurskiego mikroklimatu w stolicy polskiego żeglarstwa położonej pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin.W tym roku ze sceny usłyszycie m.in. Sitka, Palucha, Sariusa, VNM, KęKę, Białasa, Smolastego, Sokoła, PRO8L3M i donGURALesko.

Bilet jednodniowy - 65zł

Karnet 3 dni - 150zł

 

 

Sunrise Festival

19-21.07.2019, Kołobrzeg

Kolejnego festiwalu z listy także szukaj nad Bałtykiem. Sunrise Festival to święto miłośników tanecznej elektroniki. Gdy zaczynał (rok 2003) jego klimat skupiał się głównie wokół gatunków House, Trance, Techno i Electro. Wyglądało to w ten sposób aż do 2013, kiedy to organizatorzy postanowili zmienić profil muzyczny na Big Room House – aktualnie najpopularniejszą formę elektronicznej muzyki tanecznej (jednym z jej najbardziej znanych reprezentantów jest Martin Garrix). Podczas tegorocznej odsłony Sunrise wystąpią m.in. The Chainsmokers, Riva Starr, Afrojack i Armin van Buuren.

Bilet jednodniowy – 220-250zł

 

 

Audioriver

26-28.07.2019, Płock

Kolejna perełka na liście amatorów wydarzeń w rytmie techno. 2019 rok to już czternasta edycja festiwalu w urokliwym, nadwiślańskim mieście, które w trakcie trwania Audioriver zamienia się w tętniącą festiwalową energią przestrzeń. Główne koncerty odbywają się na plaży, dzięki czemu klimat całej imprezy pozostaje w pamięci na bardzo długo. Siedem różnych scen, ponad setka artystów - usłyszycie tu niemal pełen przekrój muzyki elektronicznej płynącej wprost spod palców muzyków z całego świata. W tym roku w programie m.in. Bokka, The Black Madonna, The Blaze, Charlotte The Witte i David August.

Bilet jednodniowy – 200zł

Karnet 2 dni – 300zł

 

 

Pol`and`rock

1-3.08.2019, Kostrzyn

Lepiej znany jako Przystanek Woodstock, festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy od 1995 roku, a od 2004 w Kostrzynie nad Odrą. Kultowa, kojarzona z kulturą dzieci-kwiatów nazwa została zmieniona w zeszłym roku z przyczyn prawnych. Jedyne, organizowane na tak wielką skalę wydarzenie, w którym udział jest całkowicie bezpłatny z założenia ma być podziękowaniem dla wolontariuszy WOŚP-u. Podczas festiwalu usłyszycie zarówno debiutantów, jak i legendarne, polskie formacje, aż po światowego formatu gwiazdy muzyki rock. Kto choć raz zawitał, ten do końca życia powtarzać będzie charakterystyczne, festiwalowe hasła. W tym roku wystąpią m.in. Hunter, Krzysztof Zalewski, Kult, Skunk Anansie i Lordi.

Udział bezpłatny!

 

 

Off Festival

2-4.08.2019, Katowice

Zakładamy, że większość z Was słyszało o katowickim Off-ie. Ręka w górę, kto wie, kto jest twórcą i pomysłodawcą projektu? Artur Rojek! Znacie go między innymi jako byłego wokalistę zespołu Myslovitz. Po wielu latach planów i nieprzespanych nocy małżeństwu Rojek udało się i w 2005r, w Mysłowicach zagrała pierwsza edycja wydarzenia. Cztery lata później festiwal przeniósł się i zakotwiczył na stałe w Katowicach. Miksuje wiele muzycznych gatunków, z naciskiem na rock i indie rock, tworząc wyjątkowy, eklektyczny klimat. Raczej nie jest to miejsce, w którym usłyszysz radiowe hity z pierwszych miejsc list przebojów. W tegorocznym line-up`ie widnieją m.in. Tęskno, Foals, Suede, Superorganism, Perfect Son i Honey Dijon.

Bilet jednodniowy - 220zł

Karnet 3 dni - 400zł

 

 

Live Festival Kraków

16-17.08.2019, Kraków

Działający od 2006 roku w Krakowie Live Festiwal możecie kojarzyć również z nazwy Coke Live Music Festival, która od kilku lat nie jest już używana. Dwie sceny muzyczne, miasteczko gastronomiczne i bogata oferta kulturalna miasta sprawia, że wydarzenie to jest jedną z najpopularniejszych imprez muzycznych w kraju. Organizatorzy co roku zapraszają największe gwiazdy światowego formatu specjalizujące się w muzyce pop, r`n`b i wielu innych, w tym mocno elektronicznych brzmień. Do tej pory na krakowskiej scenie stanęli m.in. Lana del Rey, Ellie Goulding, Massive Attack, The Killers, Kanye West i Kendrick Lamar. W tym roku koniec lata umilą Ci swoją muzyką m.in. Calvin Harris, Macklemore, Years&Years i Post Malone.

Bilet jednodniowy – 249zł

Karnet 2 dni – 399zł

 

 

Olsztyn Green Festival

15-17.08.2019, Olsztyn

Najmłodszy w zestawieniu, działający corocznie, od sześciu lat festiwal łączący muzyczne szaleństwo z „zielonym” trybem życia. Wydarzenie od bywa się na miejskiej plaży, tuż nad jeziorem Ukiel. Na miejscu będzie na Was czekać nie tylko szereg fantastycznych koncertów wprost od polskich wykonawców, ale również cały program aktywności związanych z ekologią, oraz kino festiwalowe. Wracając do muzyki – w tym roku usłyszysz tu m.in. The Dumplings, Nosowską, Smolika, Melę Koteluk, Darię Zawiałow, Mery Spolsky, Wasabi i Voo Voo.

Bilet jednodniowy – 75zł

Karnet 3 dni – 175zł

 

 

To jak? Gdzie spotkamy się w tym roku?

 

Zdjęcie w tle pochodzi z fanpage`a festiwalu Audioriver