Zobacz też: Zaplanuj sobie Audioriver!

Od tej pory tworzenie muzyki i granie na żywo przestanie kojarzyć się z walizkami pełnymi sprzętu. Najnowsza konsola od firmy Pioneer zachwyca kompaktowością. Jest wielkości notebooka, waży nieco ponad 1 kg, a do jej obsługi nie potrzebujesz niczego, poza własnym smartfonem. Da się? Da!

DDJ-200 współpracuje ze smartfonami Android oraz iPhone. Wybierz aplikację kompatybilną ze swoim smartfonem: WeDJ (iPhone, Android), djay (iPhone/iPad, Android) lub Edjing Mix (iPhone/iPad, Android) i ciesz możliwościami, jakie oferuje te niewielkie urządzenie. Jeśli chcesz, możesz podłączyć dodatkowe głośniki lub po prostu korzystać z głośnika swojego smartfona. Wszystko zależy od Twoich potrzeb!

 

 

Nowe możliwości to również rozdzielacz audio dołączony do DDJ-200. Dzięki niemu możesz przesłuchiwać kolejne utwory na słuchawkach i przygotowywać je do zmiksowania, podczas gdy z głośników leci tylko obecny utwór. Dużym ułatwieniem jest również osiem kwadratowych padów funkcyjnych, które znajdziesz po obu stronach urządzenia. Umożliwiają one szybki dostęp do efektów, pętli i sampli. Od teraz z łatwością uczynisz swoje mixy bardziej dynamicznymi i kreatywnymi – za pomocą aplikacji możesz ustawić, za jaką funkcję ma odpowiadać dany pad.

Masz ochotę miksować muzykę z serwisów streamingowych? Nie ma sprawy. W zależności od wybranej aplikacji DJ-skiej możesz korzystać z zasobów różnych serwisów: Beatport LINK, SoundCloud Go+, Deezer czy Spotify Premium.

Dzięki konsoli Pioneer z łatwością ogarniesz podstawy tworzenia muzyki a potem zagrasz w dowolnym, wygodnym dla siebie miejscu - niezależnie od tego, czy będzie to impreza u znajomego, czy ognisko przy domkach letniskowych. W aplikacji WeDJ pojawiła się Funkcja Tutorial, która pomoże Ci poznać wszystkie potrzebne podstawy – dlatego też DDJ-200 będzie idealne na początek przygody z mixowaniem.

Kompaktowa konsola Pioneer DJ DDJ-200 sprawdzi się również w rękach profesjonalistów. Wystarczy podłączyć ją do laptopa i za darmo korzystać z oprogramowania rekordbox dj o wartości 139 EUR. Pewnie w końcu będziesz musiał przerzucić się na większy i bardziej rozbudowany sprzęt, jednak dopóki nie zaczną zapraszać Cię do grania na największych festiwalach muzycznych, nie masz się o co martwić.

 

 

Czy łatwo zabrać kontroler ze sobą?

Potwierdzone info! Kontroler waży zaledwie 1,2 kg, a jego długość to niecałe 38 cm. Stworzono do niego również dedykowaną torbę transportową (DJC-200BAG), dzięki której możesz mieć pewność, że w czasie podróży nic nie stanie się twojemu sprzętowi.

W zasadzie, jego obsługa i transport jest na tyle łatwy, że zdecydowaliśmy się zabrać go ze sobą na Audioriver. Już od jutra między koncertami szukajcie nas na plaży, aby móc na własnych palcach i uszach przekonać się jak działa.

 

 

Do zobaczenia!