Runmageddon Silesia JSW S.A. to jest to na co Runmageddończycy czekają przez cały rok. Niepowtarzalny klimat wydarzenia zachęca do startu nawet nieprzekonanych, bo każdy niezależnie od wieku chce przeżyć ekstremalną, górniczą przygodę.

Organizator Runmageddonu współpracując z Jastrzębską Spółką Węglową w dniach 31.08 i 01.09 umożliwi start w tym niecodziennym evencie, którego trasy poprowadzone zostaną po hałdach kopalni. Zaprosi do sprawdzenia swojej siły i charakteru przy pokonywaniu nie tylko znanych i lubianych konstrukcji typu „Multirig”, „Pole Dance”, „Ruchomej Drabinki” czy „Oponeo”, ale także, a może przede wszystkim, przeniesie w górniczy świat.

Uczestnicy rozpoczną Runmageddon z kilofami w ręku.  Wdrapią się na koparkę, wejdą do wagonika pełnego szlamu, wbiegną i zbiegną z hałd. Na ich drodze postawione będą między innymi: kolaski, sekcje, wozy ze szlamem, lutnie, bębny, dźwigi, a także lokomotywa. Podczas Runmageddon Silesia JSW, specjalnie dla rządnych przygód i emocji przygotowany zostanie górniczy tunel z lampami górniczymi, belkami, przez który przecisnąć będzie się można  tylko w kasku ochronnym.

W tej edycji ekstremalnego biegu z przeszkodami będą wykopane specjalne tunele, które na moment przeniosą uczestników w podziemny świat.

 

 

 

Górniczy Runmageddon zapewni niezapomniane wrażenia zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Maluchy w wieku 4-11 lat będą mogły spróbować swoich sił na dedykowanej dla nich kilometrowej  trasie KIDS najeżonej 10 przeszkodami. Starsi (w wieku 12-15 lat) podejmą się dwukilometrowego wyzwanie, które urozmaici aż 15 różnorodnych przeszkód. 

Dorośli oraz młodzież po 16 roku życia (ale tylko za osobistą zgodą rodzica) będą mogli mogli wystartować w INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód). Pełnoletni przetestują swoją wytrzymałość pokonując formuły: CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) i nowość Bieg 12 h. 

Więcej informacji o evencie oraz zapisy dostępne są na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-silesia-jsw-s-a-31-08-2019