MAYDAY | 10.11.2019 | SPODEK| KATOWICE |

Jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w tym roku obchodzi swoje dwudziestolecie, dlatego jest co świętować. Myday to impreza cykliczna, która w Polsce odbywa się regularnie w katowickim Spodku. Od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród fanów muzyki elektronicznej i techno. Na scenie ponownie zagości soczysta i ponadczasowa muzyka, a instalacje świetlne, laserowe i ledowe wyzwolą eksplozję w waszych umysłach.

W tym roku czeka na was 27 artystów, 3 sceny i aż 14 godzin świetnej muzyki.

Przestawiamy tegoroczny line-up:  Westbam,Amelie Lens, Carla Roca, Cherry aka BreakNtune, Da Hool, DJ DAG, Dubfire, Dune, Fatima Hajji, Felix Kröcher, Friends of MAYDAY, Gogo, Jaco, Jam (Jam & Spoon), Joyhauser, Kai Tracid, King Brain, Len Faki, Marco, Bailey, Milo Spykers, PET Duo, Regal, Sam Paganini, Siasia, Spartaque, Taucher, Tom Wax.

Bilety tutaj

 

mayday polska 2019 mówią na mieście bilety

 

INSTYTUT ENERGETYKI | 27-28.09.2019 | WARSZAWA |

Ogłaszamy, że jesienna edycja Instytutu zbliża się wielkimi krokami, drugi raz tym roku będziecie mogli usłyszeć polskie jak i zagraniczne gwiazdy muzyki elektronicznej skupione w jednym miejscu.

Dwudniowe święto fanów techno startuje już 27 września. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością pewnie dlatego, że kilka tysięcy osób bawi się w sąsiedztwie generatora udarów, zdolnego wytwarzać pioruny, jak i pośród innych osobliwych urządzeń wykorzystywanych codziennie w badaniach. Wysoki na 12 pięter budynek, w którym regularnie wywoływane są silne wyładowania elektryczne, nasycony jest niesamowitą energią. To najprawdopodobniej ta energia oraz klimat miejsca sprawiają, że jeżeli chociaż raz zawitacie do Instytutu to nigdy tego zapomnicie. Jak będzie w tym roku? Przekonajcie się sami podczas jesiennej edycji!

Line up:

Piątek 27 września, o doznania muzyczne zadbają:

Pan-Pot, AGIM live, Deas, DUSS, LuLu Malina.

Natomiast w sobotę 28 września, czeka na was:

Anja Kraft, Aksamit, Blawan, Cleric live, Sept, T A K A live, Xosar live

Bilety tutaj

 

 

 

Zobacz także Seriale, na które warto zmarnować czas

 

UNDER CITY | 3.11.2019 | TORWAR |

Wielki debiut nowego multimedialnego festiwalu Undercity. Jeśli chodzi o tę imprezę musicie przygotować się na imponujące instalacje świetlne i wizualne, a także niezwykłe dekoracje. Przez cały muzyczny weekend wstąpi ponad 20 artystów na 3 scenach, z których znaczna część to międzynarodowi giganci. 

3 sceny, ale co to dokładnie oznacza?

Metrpolis stage - Główna festiwalowa scena i plejada headlinerów – Adam Beyer, Dubfire, Extrawelt live, Joris Voorn, Nastia, Recondite live i Woo York live. Zaproszony skład to międzynarodowa czołówka, której mógłby pozazdrościć każdy europejski festiwal. Polskim reprezentantem na tej scenie będzie nie kto inny, jak Leon, czyli niezwykle doświadczony DJ i postać współodpowiedzialna za organizację Audioriver.

City Hall Stage - Na tej scenie najlepiej będą się bawić wielbiciele brzmień house, bo wystąpią tu przedstawiciele różnych odmian tego gatunku. Od melodyjnych i energicznych, które z pewnością zaprezentują Catz ’N Dogz, Jacques Greene i Honey Dijon (jedno z największych objawień sceny ostatnich lat!), po te mocniejsze i bardziej wciągające, charakterystyczne dla Davisa, Kollektiv Turmstrasse i Konstantina Sibolda. Wisienka na torcie to występ Dixona, którego fani kilkukrotnie wskazywali jako najlepszego DJ-a na świecie w plebiscycie prestiżowego serwisu Resident Advisor.

Tunnel Stage - Najmocniejsza brzmieniowo scena, czyli przestrzeń, w której szczególnie powinni pojawić się fani muzyki techno. Line-up sceny to połączenie różnych nurtów w wykonaniu uznanych i doświadczonych artystów. Wystąpią tutaj: Diana D’Rouze, Kas:st live, Matrixxman b2b Ø [Phase], Randomer, Roland Appel, Roman Poncet i Xhin.

Bilety tutaj

 

mówią na mieście

 

OSA FESTIVAL | 20-22.09 | SOPOT | „PRZESTRZEŃ I MATERIA” |

Open Source Art Festival to cykl koncertów zaawansowanej muzyki elektronicznej, który odbywa się w Państwowej Galerii Sztuki, instalacje i pokazy filmowe w Centrum Sopotu. Podczas trzech dni koncertów będziecie mogli słuchać artystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz USA. Nie zabraknie również lokalnych przedstawicieli muzyki elektronicznej. 

Założeniami festiwalu jest szerzenie świadomości wobec estetycznego i krytycznego potencjału nowych mediów, które mają za zadanie rozświetlić sztukę i muzykę na nowe znaczenia oraz przekroczyć dotychczasowe granice w jej interpretacji. 

LINE UP:
20.09.2019
Julien Desprez present Acapulco Redux, Robert Curgenven & Kat McDowall present, AGENESIS, xin

21.09.2019
Mike Majkowski, Goncalo Penas, Jung an Tagen + Rainer Kohlberger

22.09.2019

Teufelsberg, Thomas Ankersmit, Kali Malone + Rainer Kohlberger

Bilety tutaj

 

Open Source Art Festival 2019 Mówią na mieście

 

TRANSMISSION | 12.10.2019 | PRAGA |

Naszą ostatnią propozycją jest festiwal, uważany za jedną z najlepszych imprez tańca wewnętrznego w Europie, każdego roku przyciąga tysiące miłośników trance i electro z różnych stron świata.  Starannie dobrane line upy oraz wybitne sety DJów gwarantują publiczności doskonałą zabawę, niebanalną atmosferę oraz przygodę, którą wspomina się latami. Każdego roku fani trance'u wybierają się do hali O2 Arena w Pradze na festiwal Transmission. 

Line up:

Giuseppe Ottaviani, Ferry Corsten, MaRLo, Cosmic Gate, Darren Porter,  Blastoyz, Thomas Coastline, Vision Impossible.

Bilety tutaj

 

 

Co prawda do października jeszcze dużo czasu, ale jeśli nie chcecie przegapić tej imprezy to spieszcie się z kupnem biletów, bo zostały już ostatnie sztuki!